Akif İnan Mahallesi'ndeki Fatih Apartmanında yaşayan vatandaşlar, evlerine doğal gaz verilmeme sebebinin istinat duvarının yapılmamasını belirterek Büyükşehir Belediyesine tepki gösterdiler.

KAHRAMANMARAŞ'ın Onikişubat İlçesi'ne bağlı Akif İnan Mahallesi Fatih Apartmanında oturan vatandaşlar, bölgedeki tüm evlere doğal gaz alt yapısı tamamlanırken 32. Sokakta yer alan Fatih Apartmanına doğal gaz alt yapısı döşenmediğini dile getirdiler. Yapılan tüm başvurularının cevapsız bırakıldığını ve apartman için doğal gaz bağlantısının yapılmadığını kaydeden bina sakinleri duruma tepki gösterdiler.

Fatih Apartmanın yöneticisi Hüseyin Bozkurt, şehit babası Tarık Terli ile beraber Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne müracat ettiğini dile getirerek, "Belediyeye bu durum yüzünden gitmekten artık bıkmış durumdayız. Burası sokak olacakmış ama istinat duvarı olmadığı için asfalt yapılamıyor. Büyükşehir Belediyesi istinat duvarını yapmaması yüzünden bina bile tehlike arz ediyor. Yol Onikişubat Belediyesi'ne, duvar Büyükşehir Belediyesi'ne aitmiş. Duvar yapılmadan yol yapılmıyor. İki belediye arasında anlaşılmazlık mı var bilemiyoruz.. 8 aydan bu yana kendilerine durumu izah ettik ama nafile. Şuan kış geldi ve biz mağdur durumdayız. İnternet ve doğalgaz yol olmadığı için yok. Yollar çamur derya içinde." dedi.

Şehit Babası Tarık Terli ise yaşadığı mağduriyetini şöyle dile getirdi:

"Buradaki sıkıntıyı sürekli dile getiriyoruz ama yaptıramıyoruz. 'Yapacağız' diyorlar ama yapmıyorlar. Isınmak için ısıtıcı kullanıyoruz. Aylık bin TL'ye yakın elektrik faturası ödüyoruz. Ben Büyükşehir belediyesi dahil yetkililerin yanına gittim ama sonuç görüldüğü gibi çıkmadı. Bizde mağdur olduğumuz için Kanal Maraş'ı çağırdık."

Şehit annesi Hatice Terli ise Kavlaklı Mahallesi'nden hava kalitesi bozuk olması nedeniyle şehir merkezine göçtüğünü söyleyerek buradada bir takım sıkıntılar yaşadığını kaydetti. Terli, "Biz buraya gelince çok daha kötü olduk. Sürekli geleceklerini söylüyorlar ama gelmiyorlar. Ben rahatsız olduğum için kapıya çıkamıyorum. Ben buradaki sıkıntıdan memnun değilim. Gidecek yerim olsa buradan gideceğim ama yok." ifadelerini kullandı.

Gözden kaçırmayın

Kahramanmaraş’ta ekili arazilerin oranı arttı Kahramanmaraş’ta ekili arazilerin oranı arttı

Apartman sakinlerini şehrin göbeğinde oturduklarını ve yollarının olmadığını, çocuklarının perişan olduğunu ifade ederek yetkililerden yardım istedi.