Kahramanmaraş'ta bulunan 1974 model 'Anadol' marka/model klasik otomobil sahibi tarafından 250 TL'ye satışa çıkarıldı. 1974 yılından bu yana aracının tıkır tıkır çalıştığını belirten sahibi Emrullah Tatlıbel, ''Çok güzel bir araç. Hiçbir sıkıntısı yok. İsteyen istediği şekilde benzinini koyup Türkiye’yi gezebilir.'' dedi.

Kahramanmaraş’ta galericilik yapan 45 yaşındaki Emrullah Tatlıbel, merhum babasının 74 model emektar Anadol marka otomobilini restore ederek 250 bin liraya satışa çıkardı.

Klasik otomobil tutkunu olan ve kendisinin de araba sürmeyi öğrendiği, babasının 1974 model “Anadol” marka arabasını restore ettiren Tatlıbel, galerisinde aracı sergiliyor.

67 bin 500 kilometre olan tamamına yakını orijinal parçalar ile değişen “Anadol” marka arabasını satmayı düşünen Tatlıbel, arabanın fiyatını ise 250 bin lira olarak belirledi.

Türkiye'de 1169, Kahramanmaraş'ta 32 mahalle yabancı ikametine kapatıldı! Türkiye'de 1169, Kahramanmaraş'ta 32 mahalle yabancı ikametine kapatıldı!

Aracında kesinlikle çürük olmadığını belirten Tatlıbel, “1974 model, tamamı ile orijinal bir araç. Kesinlikle çürümesi olmaz, bakalitten yapılmıştır. Çok meraklıyım ben bu araca. Babadan kalma bir araç. Bu arabanın bizdeki hikayesi, ‘Ben çocuktum, babam bunu almıştı. Ve sürekli bizi bu araç ile gezdirirdi.’ Babam rahmetli oldu. Bu araç klasik bir araç. Teşhir ürünü olarak galerimizde bulunduruyoruz. Piyasa fiyatı da 250 bin TL. Babam rahmetli olduktan sonra aracı A’den Z’ye aslına uygun restore ettirdik. Çok güzel bir araç. Hiçbir sıkıntısı yok. İsteyen istediği şekilde benzinini koyup Türkiye’yi gezebilir. Aracımız 67 bin 550 kilometrede. Temiz bir araç. Babam rahmetli bunu aldığında sıfır gibiydi. Hala da sıfır gibi. Gözü gibi bakardı. Biz de araba sürmesini bu araçta öğrendik” dedi.