Vali Çoşkun, Kahramanmaraş'ta esnaf ziyareti yaptı! Virüs tedbirlerini hatırlattı

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, herkesin korona virüsten korunmak için belirtilen kuralların tamamına uyması gerektiğini söyledi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs sonrası oluşan pandemi ortamında Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun Trabzon Bulvarındaki esnafları ziyaret ederek korona virüs tedbirleriyle ilgili bilgiler verdi. İçişleri Bakanlığının 81 ile gönderdiği talimat doğrultusunda Vali Coşkun esnaf ve vatandaşlarla sohbetler gerçekleştirdi. Sonrasında pandemi kuralları ile ilgili vatandaşlara beklentilerini anlatan Çoşkun, tüm vatandaşların belirtilen kurallara harfiyen uyması gerektiğini söyledi.

Vali Çoşkun konuşmasında, "81 ilimizde İçişleri Bakanlığı'mızın talimatı ile yine esnaflarımızı ziyaret ediyoruz, vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz ve mümkün mertebe vatandaşlarımıza maske, mesafe, temizlik konusundaki üç kuralımızı hatırlatıyoruz. Gördüğümüz kadarıyla büyük ölçüde vatandaşlarımız bu kurallara riayet ediyorlar. İnşallah, temennimiz bütün vatandaşlarımızla birlikte bu duyarlılığı göstererek bir işbirliği içerisinde bu hastalığın üstesinden geleceğiz. Tedbirler önemli, tedbirlere uyarak ancak bu hastalığın üstesinden gelebiliriz. Bütün Kahramanmaraşlı hemşerilerimize sizin aracılığınızla çağrımız şudur: Sağlık Bakanlığı'mızın, Bilim Kurulu'muzun belirlemiş olduğu kurallara riayet etmeleri. Henüz daha salgın geçmiş değil. Bu salgını; kurallara, tedbirlere uyarak İnşallah hep birlikte atlatacağız. Birlikte başaracağız. Sağlık için, hepimiz için lütfen kurallara uyalım. Ben tekrar sizlere teşekkür ediyorum. Bu konuda hemşerilerimizden bu duyarlılığı bekliyoruz. Beraber inşallah hareket edersek, bu hastalığın üstesinden geliriz. Tekrar hepinize teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş'ta Türkiye genelinde olduğu gibi vakalarda tedrici olarak, kısmen artışlar söz konusu olabiliyor. Bunlar günlük değişiyor. Ama şuan için çok sıkıntılı bir halimiz yok. İnşallah dediğim gibi eğer bütün vatandaşlarımız bu belirlenen tedbirlere uyarsa vakalar gittikçe azalacaktır. Beklentimiz, vatandaşların bu duyarlılığı göstermesi" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.