Ünal Ateş: Bu olanlar bilginiz dahilinde ise durum çok vahim

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin, tadilat için Kahramanmaraş Otogarı'ndaki esnafların yazıhanelerinin tahliye kararını, CHP Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş sert bir dille eleştirdi.

Ünal Ateş: Bu olanlar bilginiz dahilinde ise durum çok vahim

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin otobüs terminali yazıhanelerinin tahliye kararına Ünal Ateş, "Bugün sabah otogara asılan ilanda 27 Mayıs Çarşamba günü saat 09:00'da tahliye işleminin yapılacağı söyleniyor. Yarın itibarıyla 4 gün sokağa çıkma yasağı var. Sokağa çıkma yasağının ertesi günü otogardaki işyerlerinin boşaltılmış olması isteniyor. Bunu hangi aklıevvel yaptıysa bu konu yerel medyaya taşındığında hemen alelacele ilanlar toplanıp sökülüyor, yerine 1 Haziran tarihine kadar iş yerlerinin boşaltılmasını isteyen ilanlar asılıyor. Şimdi buradan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e seslenmek istiyorum. Sayın başkan bu olanlar bilginiz dahilinde ise durum çok vahim. Bilginiz dahilinde değil de birileri bunu yapıyorsa sanki sizin altınızı oymak istiyorlar gibi geliyor" dedi.

Ünal Ateş açıklamasının tamamında şu ifadelere yer verdi:

"Saygıdeğer basın mensupları bayram öncesi güzel mesajlarla karşınıza çıkmak en büyük arzumuz idi fakat bizim memlekette gün geçmiyor ki skandal üstüne skandal yaşamayalım.

"SKANDAL İCRAATLAR"

Yerel seçimlerin üzerinden bir yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen anlayamadığımız bir şekilde Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş için hiçbir hizmet üretemiyor ve maalesef skandal icraatların altına imza atmaya devam ediyor.

"EVLERİNE EKMEK GÖTÜREMİYORLAR"

Koronavirüs dolayısıyla tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve şehrimizde bu salgından en çok etkilenen sektörlerden birisi ulaşım sektörüdür. Uçaklar otobüsler yaklaşık iki buçuk aydan bu yana çalışmıyorlar çok ciddi bir sektör olan ulaşım sektöründe ekmek yiyen insanlar iki buçuk aydan beri çoluk çocuğuna ekmek götüremiyor, nafakasını kazanamıyor. Dünyanın diğer ülkelerinde zor durumda olan sektörlere her türlü kolaylık sağlanırken, maalesef bizim ülkemizde salgın dolayısıyla çok büyük darbe yiyen sektörlere bir darbe de bu ülkeyi yönetemeyenlerden geliyor.

2018 yılında sözleşme süreleri dolan otogar esnafı sözleşmesinin yenilenmemesinden kaynaklı 2018 yılından beri otogardaki yazıhanelerin kirasını işgalci olarak ödüyor. Büyükşehir Belediyesi yeni ihale yapmak istiyor. Otogar esnafı belediye ile uzlaşmak istiyor. Maalesef sorun o günden bugüne kadar süre geliyor.

"NE KADAR AHLAKLI BİR DAVRANIŞTIR?"

Bizim işbilir bürokratlar bu sorunu çözmek için salgının esnafı perişan ettiği günleri bulup bugünlerde sorunun çözmek için otogarda bulunan esnafı tahliye etmek istiyor. İki buçuk aydan beri kontak açmamış, çalışamamış, bir tek kuruş para kazanamamış bu esnafa bugünlerde bunu yapmak ne kadar ahlaklı bir davranıştır?

Bakın Bugünlerde sadece Almanya kendi vatandaşları ayakta kalsın, sektörler çökmesin diye 125 milyar avro vatandaşına para verdi. Biz ne yapıyoruz can çekişen bir sektörün iyice ölmesi için son darbeyi vuruyoruz. Bu vicdansızlığı yaparken bile plansızlık beceriksizlik dizboyu. Bugün sabah otogara asılan ilanda 27 Mayıs Çarşamba günü saat 09:00'da tahliye işleminin yapılacağı söyleniyor. Yarın itibarıyla 4 gün sokağa çıkma yasağı var. Sokağa çıkma yasağının ertesi günü otogardaki işyerlerinin boşaltılmış olması isteniyor. Bunu hangi aklıevvel yaptıysa bu konu yerel medyaya taşındığında hemen alelacele ilanlar toplanıp sökülüyor, yerine 1 Haziran tarihine kadar iş yerlerinin boşaltılmasını isteyen ilanlar asılıyor.

"DURUM ÇOK VAHİM"

Şimdi buradan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e seslenmek istiyorum. Sayın başkan bu olanlar bilginiz dahilinde ise durum çok vahim. Bilginiz dahilinde değil de birileri bunu yapıyorsa sanki sizin altınızı oymak istiyorlar gibi geliyor.

"OTOGAR ESNAFIMIZ ZOR DURUMDA"

Sorunları çözerken ya da yeni bir takım planlamalar yaparken, bu şehirde yaşayan insanların en az zararla o konuyu atmaları hususunda daha dikkatli olursanız bence halkta daha fazla karşılık bulursunuz.

Otogar esnafımız zor durumda. Onlara bu zor günümde destek olmamız gerekirken onları daha zor duruma düşünmeyelim. Evet o konuyla ilgili kanuni olarak yapılması gereken şeyler vardır ama zamanlama çok önemlidir. Tabii bir de bir takım adımlar atılırken birileri zarar görürken, eğer birileri bundan fayda görüyorsa bu durum da adaletsizlik oluşur. Bunada dikkat etmek gerekir.

Bu konuyu tekrar değerlendirip yeni bir adım atılması hususunda tüm esnaflarımız adına şu mübarek bayram günü öncesi sizden talebimiz vardır." ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 00:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET DEMİR
AHMET DEMİR - 1 yıl Önce

Öncelikle iyi çalışmalar dilerim. Kahramanmaraş’ımızın en temel problemlerinden bir tanesi olan yollar. Yollarımızda çalışmaların hangi aşamada olduğunu bütün hemşerilerimizin duyması için yollarımız üzerine bir haber yapabilir misiniz ?
1-Kahramanmaraş- Göksun (Kayseri) yolu. 2019 yılı bitmeden faliyete geçeceği söylenmişti.
2-Ekinözü-Ilıca- Kahramanmaraş yolu . İçmeler ve Ilıca ile birlikte turizm hareketlilik kazanır.
3-Kadirli –Andırın –Göksun yolu. Akdeniz bölgesi İç Anadolu’ya en kısa yoldan bağlanacak. Üç ilçede çok kazanacak.
4- Batı Köyleri yolu . Bu yol ile mesafe çok kısalacak. Özellikle de köprünün yapılması ile.
5- Elbistan –Göksun yolu. Yol tamamlandığında kuzey ilçeler arası ulaşım kolaylaşacak.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.