Toplu açılış bahane, halkı kandırmak şahane: Listede tarihi Kahramanmaraş Kalesi de yer aldı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, 10 Eylül'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kentteki hayali açılışlarının envanterini çıkartarak, yapılan aldatmacayı ortaya çıkardı.

Toplu açılış bahane, halkı kandırmak şahane: Listede tarihi Kahramanmaraş Kalesi de yer aldı

10 Eylül’de Kahramanmaraş’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 106 tesisin açılışını yaptığı duyuruldu. Ancak açılışı yapılan bazı tesislerin özel sektöre ait olduğu, peyzaj düzenlemesi yapılan tarihi Kahramanmaraş Kalesi’nin de listede yer aldığı iddia edildi.

“Kalenin peyzaj düzenlemesini açılış diye yazmak nasıl bir mantıktır” diye soran CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, şunları söyledi:

Tek tek bu açılışları incelediğimizde ortada bir komedi var. İstinat duvarı yapılmış, bunu bile tesis olarak yazmışlar. Kahramanmaraş Kalesi ile ilgili bir ifade var… Tarihi kalenin açılışı yapılmış gibi gösteriyorlar. Valiliğin internet sitesinde kalenin M.Ö 1. yüzyıl ve M.S 2. yüzyıl arasında yapıldığı yazıyor.

Elbistan Adliyesi 2019’da açıldı. Yeni gibi listeye konulmuş. 2019-2020’de sathi kaplama yapılan yolları listeye eklemişler. 230 milyon liraya özel bir hastane yapıldı. Sanki kendileri yapmışlar gibi listede var. Vatandaşın yaptığı fabrikalar var, onu bile listeye koymuşlar. Açıklanan listenin büyük bölümü iki veya üç defa açıldı.

(Kaynak: Sözcü)

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2021, 09:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 2 hafta Önce

Vatandaş yemiyor artık nereyi açarsa açsın bitti bunlarrr

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.