Son deprem Kahramanmaraş'ta! Kahramanmaraş kaç şiddetinde sallandı?

Kahramanmaraş'ta deprem oldu, son dakika bilgisine göre merkez üssü Çağlayancerit ilçesi olan depremin şiddeti 4.7 olarak açıklandı.

Son deprem Kahramanmaraş'ta! Kahramanmaraş kaç şiddetinde sallandı?
banner150

Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem korkuya neden oldu.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre; saat 18.29'da merkez üssü Karaköprü ilçesi olan 4.7 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi.

ÇEVRE İLLERDE DE HİSSEDİLDİ
Osmaniye, Şanlıurfa, Gaziantep ve Malatya'da hissedilen depremin yerin 5.0 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirlendi.

VATANDAŞLAR KENDİNİ SOKAĞA ATTI
4,7 büyüklüğündeki depremin ardından 5 deprem daha kaydedildi. Depremler kent merkezinde de yoğun bir şekilde hissedildi. Depremler nedeniyle korku ve panikle vatandaşlar kendilerini sokağa attı. Bazı vatandaşlar kork dolu gözlerle balkonlarda depremin şokunu atlatmaya çalıştı. 4,7 büyüklüğündeki depremin ardından ilk belirlemelere göre can ve mal kaybının yaşanmadığı bilgisine ulaşıldı.

Depremi hisseden vatandaşlar, sosyal medya üzerinden paylaştıkları mesajlarında yaşadıkları korkuyu ifade etti.

ŞİDDETİ 4.4 MÜ 4.7 MÜ?
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 18.29'da merkez üssü Çağlayancerit olan depremin büyüklüğünü 4,4 olarak açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.