Sokakta bulduğu muhabbet kuşunun öyle bir özelliği var ki...

Kahramanmaraş’ta yaşayan İbrahim Kirik, camına konan muhabbet kuşunun konuştuğunu görünce şaşkına döndü. Muhabbet Kuşu Kirik’in eşine; 'Temizliğe mi başladın fıstık?' dedi. Konuşmayı yeni öğrenen muhabbet kuşu, 'Babacığım, yaptığınız çok ayıp, seni seviyorum, fıstığım' gibi kelimeleri kullanabiliyor.

Sokakta bulduğu muhabbet kuşunun öyle bir özelliği var ki...
banner150

Kahramanmaraş’ta 7 gün önce camına konan muhabbet kuşunu içeriye alan Kirik, kuşun konuştuğunu görünce şaşkına döndü. Kuş, kimsenin olmadığı zaman, “Babacığım, yaptığınız çok ayıp, seni seviyorum, fıstığım, bir tanem” gibi cümleleri kullanabiliyor.

Öte yandan Kirik, kuşun eğitim aldığını sahibinin kendisinin olmadığını ve gerçek sahibinin videosunu fotoğrafını getirdiği takdirde teslim edeceğini söyledi. Kuşun iyi eğitim aldığını belirten Kirik, kendisinin de kuşları çok sevdiğini buna rağmen kuşa verilen emeği görünce sahibini aramak için Facebook’ta ilan yayımladığını söyledi.

Kanal Maraş haber ekibine konuşan Kirik: "Kuşu Pazar günü yakaladım. Oğlum kuşun cama konduğunu bana gösterdi. Ben gittim kuşu yakaladım. 3-5 gün içinde kuş eve alıştı. Bir gün hanım temizlik yaparken hanıma; 'Temizliğe mi başladığın fıstık?’ deyince kuşu iş yerine getirdim” dedi.

Kirik şöyle konuştu: “Hanımıma; ‘Fıstığım, canım, paşa benim paşa kim?’ diyor. Bu kuşun sahibini arıyoruz. Eğitmek için bu kadar emek etmiş bu emeğinin karşılığı zayi olmasın diye bu kuşun sahibini arıyoruz. Bu emeğin karşılığını saklayarak, çalarak muhafaza edemeyiz. Kuşun özelliklerini, videosunu, görüntüsünü getirirlerse kuşu vereceğiz. Yoksa kuş biz de kalacak. Ben yıllarca kuşçuluk yaptım. İlk defa böyle bir manzara ile karşılaştım. Tüylerim diken diken oldu. Evladım bile bana babacığım demiyor, kuş bana babacığım diyor. Evladım ise baba diyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2017, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.