Sıtkı Güvenç Down Sendromlu Suna'nın diş tedavisine başladı

Önceki gün Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Yürükselim mahalle muhtarı Akif Neşnat tarafından Dow sendrumlu Suna Akar'ın doğum günü kutlanmış, annesi tarafından dişleri olmadığı belirtilen Suna'nın bu kutlamada eski AK Parti Milletvekili Sıtkı Güvenç tarafından diş tedavisinin yapılacağı müjdesi verilmişti.

Geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş'ın Onikişubat İlçesi Mahallesi Muhtarı Akif Neşnat önderliğinde down sendromlu Suna Akar'a yaş günü sürprizi yapılmasıyla birlikte diş tedavisinin yapılacağı müjdelenmişti.

Evinin önündeki eğlenceli manzarayı gören Akar mutlu anlar yaşamıştı.

Suna Akar'ın annesi şunları söylemişti:

"Suna 41 yaşına girdi Suna'nın 30 yıl boyunca dişi yok. Diş hastanesine gittik, burada yapmıyoruz, devlet karşılamıyor dediler. Benim aldığım bin 500 TL bakıcı maaşım var. Yetmiyor. 41 yıldır her hizmetini ben görüyorum."

DİŞ TEDAVİSİ YAPILDI

Suna'ya en özel doğum günü hediyesi eski AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç'ten geldi. Milletvekili Güvenç tarafından Suna Akar'ın diş tedavisi başlatılarak çürük dişlerinin çekilip protez yapılması için ilk adım atıldı.

Diş Doktoru Sıtkı Güvenç'in kliniğine Kanal Maraş ekibi ve Muhtar Akif Neşnat ile birlikte giden Suna Kaya'nın ilk diş tedavisine başlanıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2021, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.