Remzi Usta: Kelle olmazsa paça olmaz

Kahramanmaraş ve yöresinde geçmişi yüz yıllara dayanan kelle paça çorbası içme geleneği sürerken, paça için kullanılan kelleleri birer sanat eserine dönüştüren Remzi Usta her bir kelle için 1 yıl uğraştığını ifade ederken kendisin tam 40 adet kellesi olduğunu söyledi.

Kahramanmaraş'ta, vatandaşlar sabah ve akşamları kelle paça içme geleneğini sürdürüyor.

Kahramanmaraş ve yöresinde geçmişi yüz yıllara dayanan kelle paça çorbası içme geleneği sürerken, paça için kullanılan kelleleri birer sanat eserine dönüştüren Remzi Usta her bir kelle için 1 yıl uğraştığını ifade ederken kendisin tam 40 adet kellesi olduğunu söyledi. Ayrıca bu sayıyı 200'e çıkaracağını ifade etti.

Ve Kahramanmaraş'ın daha fazla tanınması için bu işi yaptığını maddi bir amacı olmadığını söyledi.

ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2019, 15:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir Gülmez
Kadir Gülmez - 10 ay Önce

Remzi usta k Maraş sevdası bu olsa gerek şehrinizin tanıtımı için ğöstermiş olduğunuz insan üstü gayretlerinizden dolayı en kalbi duygularımla Şükran’larımı sunarım bu arada Maraş sevdalısı insanları köşeler bırakmayarak bizlerle buluşturdugunuz için kanal Maraş’a ve sayın Mustafa Karaaslan’a ve ekibine Şükran’larımı sunarım

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.