Purtaş: Bir seçim olursa AK Parti'ye oy vermem

Kahramanmaraş'ta Mustafa Purtaş isimli vatandaş AK Parti'nin kendisine bir türlü sahip çıkmadığını söyleyerek yaşadığı mağduriyetleri Kanal Maraş mikrofonlarına anlattı.

Kahramanmaraş'ta Mustafa Purtaş isimli vatandaş Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan'a yaşadığı mağduriyetleri anlattı.  

Mustafa Purtaş Kanal Maraş Mikrofonlarına yaptığı özel açıklama şu şekilde,
"Bir üniversite mezunu kızım var sosyolog, kızım için atama çıkmadı bir iş arayışına girdim, bazı büyüklerimizden yardım istemek için. AK Parti Büyükşehir İl Başkanlığından başladım. Bir kaç kez gittim geldim, gittim geldim. Bir gittim Başkan yok toplantısı var, 1 Hafta sonra bir daha gittim yine Başkanla görüşemedik toplantısı var, Tekrar bir süre sonra gittim, bir Başkan yardımcısıyla görüştüm not aldı bana döneceğini söyledi hala dönecek 8,9 ay oldu.

Tekrar gittim bir Başkan yardımcısıyla görüştüm yine İl Başkanıyla görüşemedim. Bir sonraki gidişimde İl Başkanını kapıda yakaladım ben cenazeye gidiyorum arkadaşla görüşün dedi çıktı gitti. Bu da bana biraz dokundu benim görüşmem 2 dk hepsi bu kadar.Kızımı bir yerde işe girdirmek için Sadece bir referans istiyorum, alda kızımı memur yap demiyorum sadece bir referans istiyorum bu kadar. Bir süre daha geçti yine gittim yine görüşemedim.

Esnaflıktan dolayı başıma bir iş geldi para cezamı yatıramadım bundan dolayı 3 ay ceza evine girdim. Çıkınca bu işi de kafaya taktım tekrar gittim AK Parti İl Başkanlığına Başka bir Başkan yardımcısıyla görüştürdüler ismini bilmiyorum tanımıyorum aynen not aldı size ulaşırız dediler gittim. Bir süre sonra tekrar bir daha gittim, benim burada üyelik kaydım vardı ona bir bakmak istiyorum dedim. Sizin burada kaydınız yok dediler, bende cevap olarak ,  Ben 4 yıl önce kimlik fotokopisi verdim form doldurdum evrak imzaladım niye benim kaydım yok? diye sordum bilemediler. Başkan yardımcısı ismimi soyismimi kayıt aldı ilgileneceğim ben sizle dedi. Boş konuşmayın benim her gelmeme Başkanla görüştürmüyorsunuz ondan sonra ilgileneceğim diyorsunuz, adımı soyadımı yazıyorsunuz ben çıkınca çöpe atıyorsunuz dedim.

Biraz tepki gösterdi 'siz nasıl konuşuyorsunuz?' ya İl Başkanı kim? Cumhurbaşkanımı neden görüşemiyorum dedim. 6 aydır görüşemiyorum toplantı, toplantı ne toplantısı bu çözemedim. Senin kaydın Dulkadiroğlu'nda olabilir dediler oradan çıktım Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığına gittim. Orada da Başkanı bulamadım, orda da Başkan Cenazedeymiş. Zaten mazeretler bu Cenazede, toplantıda başka bir mazeretimiz yok şükür. Başkan yardımcısıyla görüştüm, 'Ben sizin bu işinizi çözerim beyefendi' dedi.

2 Gün sonra aradı beni çözecek gibi de oldu, beni yönlendirdi bir yere bende gittim kızıma iş buldum diye sevindim. Gönderdiği kişi 'Öyle birini tanımıyorum, sizi kim gönderdi buraya, bizim böyle bir elemana ihtiyacım yok dedi. Bu Başkan yardımcısı arıyorum telefonlarıma bakmıyor, geride dönmüyor. Oradan çıktım Büyükşehir Belediyesine gittim. Aynı konuyu Belediye Başkanımızla veya bir Başkan yardımcımızla görüşmek istedim, 'görüşemezsin' dediler neden dedim Kalem müdürüyle görüşecek mişim.

İlla ki açın kapıyı ben Başkanla görüşeceğim demiyorum ama bana gün verin 1 ay sonra, 2 ay sonra , bana gün verin ben o gün gelip görüşeyim. Biri ben görüşeyim sizle dedi görüşemezsiniz benim konum özel dedim. Kalem memurlarından biri görüşemezsiniz dedi lanet ettim çıktım. Recep Tayip Erdoğan bunlara layık değil ama lanet ettim çıktım. Ordaan bir Milletvekilinin bürosuna gittim. Kendisi yokmuş Ankara'daymış, Milletvekillerini tanımayız şükür. Danışmanı ben dinleyeyim sizi dedi. O da aynı şekilde not aldı sayın vekilimiz gelince görüştürecekti hala arayacak, hala görüştürecek" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2019, 15:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman yılmaz
Osman yılmaz - 5 ay Önce

Bu yazıdan ne anlamamız gerekiyor. Iş bulmak icin herkesin il başkanı kapısına mi dayanmasıni anlayacaz. Orası işkur olarak mı çalışıyor. Ya da torpil bulmanın yollari mi aranmak iştenmiş te bulunamamis bunu mu anlamak lazım. Hangi iş kurumu referans olarak parti teşkilatı istiyor. Siyasî destek olmadan işe alınmaz ibaresi mi var bir yerlerde..

..
.. @Osman yılmaz - 5 ay Önce

Insanlarin ne durumda hayat surduklerini bilmeden bu yorumu yapiyorsaniz demekki sizde o catinin altinda durupta aman islanmayayim eririm diyenlerdensiniz madem iskur adi ustunde is bulmak icin kurulan bir kurumsa kac kisiye is buldugunuda cikin aciklayin .

..
.. @Osman yılmaz - 5 ay Önce

Sen ak parti söğüt belediye başkan adayı olan osman yılmaz' misin ..

osman buyruk
osman buyruk - 5 ay Önce

Aynı şeyleri bende yaşadım abi ilçe başkanı nı yakaladım hala bana dönecekler mahir Ünal danışmanı faxs çek dedi çektik kimseyle görüşemedik Recep Tayyip Erdoğan bunları görsün ben astım hastasıyım bana kısaca öl dediler bende ölümüne ölecek iş bulup çalışıyorum ak parti sadece bana yapılanlardan 20 _25 oy kaybetti akrabalarım tarafından

hakan utlu
hakan utlu - 5 ay Önce

Maalesaf Ak parti ya cenaze partisi ya toplantı partisi yada ihaleler için randevu partisi olmuştur iş bitti R.Tayyip Erdoğan yalnız bunlar parti binalarını babalarınınn çiftliği gibi kullandılar iş bitirme takip etme yeri oldu sorunlar çözülmez oldu ya milletvekşlleri Allahlık araki bulasın düğünlerde yemeklerde vayki vay hadi bakalım toplayın Ali babacan na meydanı bıraktınız

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.