Milletvekili İmran Kılıç'tan garip açıklama! Ne demek 84 fabrikanın 78'i arıtmalı

AK Parti Milletvekilleri arsında sadece soru önergesi vermesi ve taziyelere katılmasıyla meşhur İmran Kılıç, TBMM'de söz alarak Kahramanmaraş'taki çevresel sorunları dile getirdi. Kılıç, Aksu Çayı'nı kirleten 84 fabrikadan 78'inin arıtması olup dağınık hâlde ve düzensiz çalıştığını belirtirken 6 fabrikanın akibeti hakkında bilgi vermedi.

Milletvekili İmran Kılıç'tan garip açıklama! Ne demek 84 fabrikanın 78'i arıtmalı

Halk arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın asker arkadaşı olduğu için seçildiği öne sürülen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, bugün TBMM’de İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın Kahramanmaraş’ın çevresel sorunları hakkındaki yaptığı konuşmasına cevap verdi.

Vahşi depolama, Afşin-Elbistan termik santrali bacası ve Aksu çayını kirleten fabrikalar hakkında konuşan Kılıç, Aksu Çayı'nı kirleten 84 fabrikadan 78'inin arıtması olup dağınık hâlde ve düzensiz çalıştığını belirtirken 6 fabrikanın akibeti hakkında bilgi vermedi.

Kılıç konuşmasında şunları dile getirdi: “Meclisimizde Kahramanmaraş'ımızın bir kısım çevresel sorunları dile getirildi, ilgilerine teşekkür ederim. Ancak merkez ve güney ilçelerimiz vahşi depolamadan kurtarılarak en son sistem katı atık depolama ve bertaraf tesisine kovuşturulmuş olup kuzeydeki 5 ilçemizin ortak kullanacağı tesiste yapım ihale edilmiştir. Afşin-Elbistan A Termik Santrali'nde baca filtreleri takım çalışması fiilen devam etmektedir. Merkez ve 5 ilçemizin atık su arıtma tesisleri faaliyette olup Elbistan Atık Su Arıtma Tesisi yapım çalışması da devam ediyor, 5 ilçemizin arıtma projesi tamamlanmış ve ihale edilecektir. Merkez ile 11 ilçemizden 9'u doğa ve çevre dostu doğal gazla buluşturulmuştur.  Aksu Çayı'nı kirleten 84 fabrikadan 78'inin arıtması olup dağınık hâlde ve düzensiz çalıştırılmaktadır”

84 FABRİKANIN 78'İ ARITMALI 6'SI ARITMASIZ BUNLAR HANGİ FABRİKALAR?

İmran Kılıç'ın Kahramanmaraş'ta ki 84 fabrikadan 78'inin arıtması olduğunu söylemesi ve diğer 6 fabrikanın akıbetinin ve isimlerinin hangileri olduğunu belirtmemesi kafalarda soru işareti bıraktı. Bir çok vatandaş Kanal Maraş İhbar hattını arayarak ve mesajlar çekerek ''İmran Kılıç'tan bu arıtması olmayan 6 fabrikanın hangileri olduğunu'' açıklamasını istediler.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2020, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.