Meteoroloji'den son dakika hava durumu uyarısı! Kahramanmaraş'ta bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji hava durumu resmi verilerine göre Kahramanmaraş hava durumu, 24 Mart Pazar tarihinde hava nasıl olacak? İşte Kahramanmaraş'ta bugün gökyüzü-sıcaklık verileri...

Meteoroloji'den son dakika hava durumu uyarısı! Kahramanmaraş'ta bugün hava nasıl olacak?

Bölge geneli parçalı ve çok bulutlu geçecek, Kahramanmaraş'ın kuzey ilçeleri (Afşin, Elbistan ,Göksun, Nurhak) ve Gazianatep doğu ilçelerinde hafif yağmurlar görülmesi tahmin edilmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının bölge genelinde hissedilir derecede 3°C ila 8°C düşeceği tahmin ediliyor

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde orta kuvvette zaman zaman kuvvetli, diğer yerlerde kuvvetli, yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Pazar (24.03.2019) günü rüzgarın Doğu Akdeniz Bölgesinde (Adana, Mersin, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde) kuzey yönlerden kuvvetli, (40-60 Km/saat), zaman zaman kısa süreli fırtına (60-80 Km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden meydana gelmesi muhtemel ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

DENİZ İÇİN FIRTINA UYARISI: Rüzgarın, Pazar (24.03.2019) günü kuvvetini artırarak Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, Pazartesi (25.03.2019) günü sabah saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI: Kahramanmaraş’ın kuzey ilçeleri (Göksun, Afşin, Elbistan, Ekinözü ve Nurhak) ve Adana kuzey ilçelerinde (Saimbeyli, Tufanbeyli ve Feke) orta kuvvette, yüksek rakımlı bölgelerde ise kuvvetli zirai don riski bulunmaktadır. Çiçeklenme dönemindeki badem, kayısı, erik vb. meyve, sebze ve fide yetiştiricileri ile serada üretim yapan çiftçilerimizin gerekli tedbirleri almaları, yörelerindeki don durumu hakkında daha detaylı bilgi almak için en yakın meteoroloji müdürlüklerine başvurmaları önerilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.