Kendilerini 'savcı' diye tanıtıp, 26 bin lira dolandırdı

Ekipleri harekete geçiren dolandırıcılık olayı, Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'nde meydana geldi. Yaşlı bir vatandaşın parasını alan iki kişi yakalandı.

Kendilerini 'savcı' diye tanıtıp, 26 bin lira dolandırdı
banner150

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde 2 kişi, kendilerini savcı olarak tanıttıkları 80 yaşındaki K.D.'nin 26 bin lirasını alarak dolandırdı. Şüpheliler, jandarma tarafından Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde yakalandı.

Ticari taksi ile Keklikoluk Mahallesi'nde giden U.D. ve A.S., K.D.'nin kapısını çaldı. Şüpheliler, kapıyı açan yaşlı adama kendilerini savcı olarak tanıtıp evdeki paralarını istedi. Şüphelilere inanan yaşlı adam, evindeki 26 bin lirayı dolandırıcılara verdi. U.D. ve A.S.'de parayı aldıktan sonra geldikleri taksiyle mahalleden ayrıldı.

Daha sonra dolandırıldığını anlayan K.D.'nin ihbarı üzerine Göksun İlçe Jandarma Komutanlığı ekipler, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Ekipler, şüphelilerin geldiği taksinin plakasını belirledikten sonra MOBESE kameralarından izini sürdü.

Jandarma, peşlerine düştüğü şüphelileri Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde Adana Otoyolu'nda yakaladı. Göksun'a getirilen şüphelilerin üzerinden yaşlı adamdan aldıkları 26 bin lira ile 4 cep telefonu ele geçirildi.

(Kaynak: DHA)

YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞEREFSİZ ALÇAKLAR
ŞEREFSİZ ALÇAKLAR - 2 hafta Önce

YAKALADINIZ CEZASI YOK Kİ. ASMADIKTAN SONRA ÇIKINCA MESLEKLERİNE DEVAM EDECEKLER. NASIL OLSA BAHÇELİ DEDELERİ AFDA ÇIKARIYOR

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.