Kanal Maraş, Elbistan Belediyesi'ne soruyor: Nerede bu prodüksiyon ücretleri ?

Halkın haber alma ihtiyacını karşılamasının yanı sıra kentin sorunlarını gündeme getirerek, çözüm yollarının bulunması noktasında yetkililere uyarılarda bulunarak, üstlendiği sorumlulukla yayın hayatına devam ederken siyasi partilerin görüşlerini, düşüncelerini de ekran karşısına çıkaran Kanal Maraş'ın Açık Masa programı 29 Nisan Perşembe akşamki yayınında, Elbistan Belediyesi'nin 2020 yılında Basın, Yayın, Afiş ve Reklam Giderleri için 100 bin 705 TL harcamasını masaya yatırdı.

Deneyimli bir ekip tarafından hazırlanarak ekrana gelen Açık Masa programı, her hafta toplumun bir başka kanayan yarasına parmak basıyor… Araştırmacı ve soruşturmacı gazetecilik ilkeleri gereği hazırlanan programda haksızlıklar, karanlıkta kalanlar, gerçekler ve halk sağlığını ilgilendiren her ne varsa bir bir gün yüzüne çıkarılmaya devam ediyor. Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan'ın sunumuyla ekrana gelen Açık Masa'da sorulmayan soruluyor, konuşulmayanlar konuşuluyor.

Canlı yayın ile ekrana gelen programın moderatörlüğünü yapan Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan'ın 29 Nisan Perşembe günkü programında, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz'e belediyenin 2020 yılında kesilen reklam faturaları hakkında sorular yöneltti.

"Sevgili Mehmet Gürbüz, Belediyenin Basın, Yayın, Afiş ve Reklam Giderlerinin 100.705,59 TL olduğunu söylüyor.

Buradan Mehmet Gürbüz'e Sesleniyorum;

Bunların içinde Prodüksiyon ücreti var mı?

O yerel TV’ye verdiğin aylık faturalar bu bedelin içinde mi, değil mi?

Prodüksiyon adı altında sözleşme yaptığınız bir yerel TV'ye her ay düzenli olarak kesilen faturalar 2020 yılı reklam giderlerinin içinde mi? Değil mi?

Köşe yazımda da belirttiğim gibi 2019 yılı Aralık ayının prodüksiyon ücreti faturası 11 bin 800 TL'dir, bunun üzerine bu fatura tutarını 12 aylık hesapladığımız zaman 141 bin 600 TL sadece prodüksiyon gideri yapıyor.

Bu rakamlar 2019 yılına ait. Peki Mehmet Gürbüz; 2020 yılında ne kadar "Prodüksiyon" ücreti ödedin?"

Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan; “2020 yılına ait bir yerel TV'ye ödenen Prodüksiyon giderleri, ‘Basın, Yayın, Afiş ve Reklam Giderleri’ için verilen 100 bin 705 TL'nin içinde değildir.” iddiasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2021, 17:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
maraşlı
maraşlı - 2 hafta Önce

Bu Mehmet Gürbüz Elbistanı dünyaya rezil etmiştir adamın her yanından yolsuzluk akıyor derhal istifası alınıp yolsuzluk soruşturması acılıp cezaevine yollanmalı hırkızlık yapanın yanına kar kalmasın

Balıkesirli
Balıkesirli - 2 hafta Önce

Bu Mehmet Balıkesirde iki başkanla çalıştı Edip Ugur ve Zekayi Kafogluyla Zekayi beyden bu pis işleri öğrenemez herhalde Edip beyden ögrenmiş Edip Ugurda yarı kg Unlokumunu çok lüx ambalaşlı kutu ve çantaya koydurur ambalaş parası lokum fiyatının üç katı olurdu

Muhammed Salih
Muhammed Salih - 2 hafta Önce

Şu net olarak tahmin etmek zor değil. Kendi haberlerini yapan medya şirketlerine bu sözü edilen kalemlerin çok fazlası ödeniyor . Bu sahte faturalardan , şeker fabrikasından alınan paralar nereye gşdiyor. Konu edilen yolsuzluk aralarında paylaşılıyor . 950 dönüm arazisi olan Elbistan şeker fabrikası 290 milyona satıldı. Sadece arsası o parayı eder . O civarda arsanın m2 fiyatı 1 milyondur . Oradaki belediye Başkanı ne isterse aktarır şeker fabrikasının sahipleri. Nereye baksan rant. Termik Santrali aynı şekilde gitti . Bu yatırımlar cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımları idi . Ama eşe dosta gitti . Hemde yok parasına .
Eskiden sabah olsun , güneş doğsun bu güzelim ülkemizde yaşayalım diye bakardık. Geceler uzun gelirdi bize. Artık sabah olsun , güneş doğsun istemiyoruz . Çünkü her güneş doğduğunda sadece Cengiz inşaatın cebine 4 milyon akıyor. Diğer müteahhitleri vs derken 10 milyon dolar gitti . Belediyelerde yolsuzluklar cabası. Biz bittik kardeşim bittik. 500- 600 milyar dolar dış borç . Bankaların içi boşaltılıyor. Milletimiz bunu hak edecek ne yaptı . Kendi ellerimizle kazdığımız çukura düştük. Nerde adalet , nerde dürüstlük .
Memleketi teslim ettikleri fetöcü emanetnetçilerden , kardeşlerden medet ummak ahmaklık olur . Bu işte bir iş var . Bu memleketin hali hiç böyle olmamıştı .

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.