Kalpazanlıktan yattığı cezaevinden izinli çıktı, dolandırıcılıktan yakalandı!

Gaziantep'ten aldıkları yemi, Transports Internationaux Routiers (TIR) ile Niğde'ye götürmek için anlaşan kişiler Kahramanmaraş'ta satmak isterken polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

Kalpazanlıktan yattığı cezaevinden izinli çıktı, dolandırıcılıktan yakalandı!

'Kalpazanlık' suçundan hükümlü olarak kaldığı açık cezaevinden izinli çıkan Arif Y.,  beraberinde hırsızlıktan suç kaydı bulunan Hakan C. ile 38 VK 838 plakalı tırı kiralayıp Gaziantep'te bir nakliye firmasıyla anlaştı.

Tıra sahte plaka takarak 540 çuval hayvan yemi yükleyen Arif Y. ile muavini Hakan C., Salı gecesi Niğde gitmek üzere kentten ayrıldı.

İddiaya göre, Arif Y., piyasa değeri 40 bin lira olan yemi Niğde'ye götürmek yerine satmak için Kahramanmaraş'a getirdi.

YEM FABRİKASININ BAYİSİNE SATMAK İSTERKEN YAKALANDILAR
Arif Y. ile Hakan C.'nin, Kahramanmaraş'ta yemi ucuz fiyat karşılığında satmak için görüştüğü kişilerden biri ise yem markasının bayisi çıktı. Yemi almayan bayinin bilgi vermesi üzerine nakliye firması yetkilileri Arif Y.'yi aradı. Sürücü Pozantı'da olduğunu ve tırın arızalandığını söyledi.

CEZAEVİNDEN İZİNLİ ÇIKMIŞ
Bunun üzerine nakliye firmasından Kadir Avşar, arkadaşlarıyla birlikte geldikleri kentte tırı, Kahramanmaraş-Gaziantep karayolunda seyir halindeyken gördü.

Avşar'ın ihbarı üzerine polisler TIR'ı durdurup Arif Y. ile Hakan C.'yi gözaltına aldı. Kimlik sorgularında şüphelilerden Arif Y.'nin sahte para basmak suçundan hüküm giydiği ve 10 Ağustos'ta Kayseri Açık Cezaevi'nden 7 gün izinli çıktığı belirlendi. Hakan C.'nin ise hırsızlık suçundan kaydı bulunduğu anlaşıldı. Yapılan araştırmada şüphelilerin aynı tır ile Diyarbakır, Hatay ve Kayseri'den de benzer şekilde dolandırıcılık olayına karıştığı tespit edildi.

GAZETECİLERE 'ÇEKMEYİN' DEDİ
Haber yapmak için bölgede bulunan ve kendisini görüntüleyen gazetecilere tepki gösteren Arif Y., suçsuz olduğunu öne sürerek, "Çekmeyin arkadaşlar bizim suçumuz, günahımız yok. Benim torunum var. Biz kullanıldık arkadaşlar" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2019, 08:42
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.