Kahramanmaraş'ta polis kaçak ava geçit vermedi !

Kahramanmaraş’ta, Suriye uyruklu vatandaşların yasa dışı olarak avlama yaptığı kuşları polis operasyon yaparak kurtardı. Hint, Saka ve bülbül kuşları, Doğa Koruma ve Milli Parklar Kahramanmaraş Müdürlüğüne teslim edildi. Ekipler avlama yapılan alana giderek kuşları özgür bıraktı.

Kahramanmaraş'ta polis kaçak ava geçit vermedi !

Alınan bilgilere göre Haydar Bey Mahallesi kırsal alanda bir aracı şüpheli gören polis, aracı izlemeye aldı. Kapısı açık halde bulanan araca bir süre sonra birkaç kişinin geldiğini gören polis, hemen aracın yanına gitti.

Kuş sesi çıkaran düzenek, kuşları yakalamak için kullanılan fileler ile yakalanan zanlıların yakaladığı kuşları, gören polis zanlıları göz altı yaptı. Daha sonra kaçak av ile yakalanan kuşlar tutanak karşılığında Orman Bölge Müdürlüğü içerisinde bulanan Doğa Koruma ve Milli Parklar Kahramanmaraş Müdürlüğüne teslim edildi. Müdürlük çalışanla polis, kuşların yakalandığı alana giderek, kuşları özgür bıraktı.

Öte yandan Doğa Koruma ve Milli Parklar Kahramanmaraş Müdürlüğü ekipleri, Suriye kökenli vatandaşlara para cezası kesti.   

Haber: Mustafa Kılınç / Kamera: Kurtuluş Karaaslan

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 13:18
YORUM EKLE

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.