Kahramanmaraş'ta oy kullanacakları okula yalın ayak geldiler! Bakın sebebi ne

Kahramanmaraş'ta, Emine-Mahmut Yılmaz çifti, oy kullanacakları 2 kilometre uzaklıktaki Atatürk Ortaokulu okula yalın ayak geldi.

Kahramanmaraş'ta oy kullanacakları okula yalın ayak geldiler! Bakın sebebi ne
banner150

Kahramanmaraş'ta yaşayan Emine- Mahmut Yılmaz çifti, cumhurbaşkanı ve 27'nci dönem milletvekili genel seçimi için oy kullanacakları 2 kilometre uzaklıktaki Atatürk Ortaokulu'na yalın ayak geldi. Çift, çevredekilerin şaşkın bakışları arasında çıplak ayaklarıyla yürüdü. Emine Yılmaz, "4 yıl önce ahdetmiştik. O gün geldi, 'Yalın ayak yollara düşeceğiz' demiştik ve onu gerçekleştiriyoruz. Komşularımız da ayakkabılarımızı taşıyarak, bize yardımcı oluyorlar. Çok mutluyum" dedi.

Mahmut Yılmaz da "Milletimize, devletimize hayırlı uğurlu olsun. Evden buraya kadar ayak yalın geliyorum. Gerekirse ülkem içinde ölmeye hazırım" diye konuştu.

Yılmaz çifti, yalın ayak geldikleri okuldaki seçmen listesinde isimlerinin bulunduğu sınıfa girerek, oylarını kullandı.

ENGELLİLER SANDALYEYLE TAŞINDI
Ekinözü ilçesinde ise seyyar sandık için müracaat etmeyen engelliler, oy kullanacakları okula Ekinözü Belediyesi'nin desteğiyle geldi. Evlerinden alınan engelliler, oy kullanacakları sandıklara belediye çalışanlarının yardımıyla gelebildi. Engelliler, oy verdikten sonra yine belediye görevlilerince evlerine bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2018, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.