Kahramanmaraş'ta KOSGEB girişimcileri mağdur etti

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) 50 bin liralık ‘Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği’ Kahramanmaraş'ta hayal kırıklığı yarattı.

Kahramanmaraş'ta KOSGEB girişimcileri mağdur etti

Kahramanmaraş'ta bir grup girişimci, devletin girişimcilere sunduğu hibe desteğinden faydalanmak istediğini ancak KOSGEB İl Müdürlüğü'nün engel çıkardığını belirterek Kahramanmaraş Valiliği'ne verdikleri dilekçeyle KOGEB yetkililerinden şikayetçi oldu.

KENDİSİYLE İLGİNECEK MUHATTAB BULAMADI
İl Özel İdaresi önünde toplanan grup adına açıklama yapan Hakan Ertürk, KOSGEB'e gittiklerinde kendileriyle ilgilenecek bir muhatap bulamadıklarını söyledi. Kendisi gibi birçok mağdurun olduğunu ifade eden Ertürk, 1 yıl önce girişimcilik belgesini aldığını ve hibe için münacatının kuruldan geçtiğini belirten Ertürk, açacağı konfeksiyon atölyesi için gerekli makineleri aldığını ancak KOSGEB'den gelen uzmanların yapılan kontrollerde ödeme yapmamak için makinelerin 10 yıllık olduğunu belirtip sıfır makine alınmasını istediğini belirtti. 

"BORCA GİRER EN KRAL MAKİNEYİ ALIRIM"
Kendisinden istenileni yaptığını ancak yine de işlemlerinin yapılmadığını öne süren Ertürk, "5 bin lira para harcadım ama 100 lira alamadım. Cebimdeki parayı harcamışım ben. Böyle olduktan sonra krediyi çeker, borca girer en kral makineyi alırım, KOSGEB'le niye uğraşayım. KOSGEB'i kapatıp kilidi vursunlar çeksin gitsinler. Beni mağdur etmeye kimsenin hakkı yok. Evrağım yasal, maliye ve o da kaydım var yani hiçbir şeyim kayıt dışı değil" diye konuştu.

Hakan Ertürk ayrıca, KOSGEB İl Müdürü Gülden Uslu ile de görüşmek istediklerini ancak hiçbir zaman kurumda bulamadıklarını söyledi. Açıklamanın ardından girişimciler, Kahramanmaraş Valiliği'ne giderek mağduriyetlerinin giderilmesi için dilekçe verdi.

VİDEO'NUN TAMANINI VİDEO HABERİMİZDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER