Kahramanmaraş'ta kahvehanede ele geçirildi: 2 heykel ve 88 sikke

Kahramanmaraş'ta polis ekiplerinin düzenlediği tarihi eser operasyonunda, toplam 88 adet sikke ve 2 heykel ele geçirildi.

Kahramanmaraş'ta Polis ekipleri bir kahvehaneye yaptığı operasyonda Roma Helenistik Antik Döneme ait olduğu değerlendirilen 88 adet sikke ve 2 adet heykelcik ele geçirdi.

Kahramanmaraş Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri uzun soluklu takip neticesinde bir kahvehaneye tarihi eser operasyonu yaptı.

ARAMA YAPILDI
Merkez Onikişubat ilçesi Karacaoğlan Mahallesi Ahmet Uncu Caddesi üzerinde faaliyette bulunan kahvehanede arama yapan polis, Roma Helenistik Antik Dönemine ait olduğu değerlendirilen 88 adet sikke ve 2 adet heykelcik ele geçirdi. İşyerinde çalışan Şüpheli M.K.'ya ait olduğu tespit edilen poşet içindeki tarihi eserler, polis baskını esnasında okey masası altındaki plastik çöp kutusuna gizlendi.

Kahvehanede detaylı arama yapan polis, tarihi eserleri saklandığı yerden bulmayı başardı. M.K.'nın tarihi eserleri, kazı yaparak ve başka kişilerden temin ederek topladığı öğrenildi.

ŞÜPHELİLER HAKKINDA İŞLEM
Operasyonu genişleten polis, tarihi eserlerin bir kısmını M.K.'ya verdiğini tespit ettiği, B.K. ve V.D.'yi de farklı adreslerde yakaladı. 3 şüpheli  Tarihi Eser Kaçakçılığı suçundan işlem adli işlem yapılmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 20:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.