Kahramanmaraş’ta işçilere mesaj gitti! Grev başlıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde yüzlerce işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinde işçilerin bağlı olduğu sendikayla belediye anlaşamayınca işçiler greve gitme kararı almıştı. İşçilere mesaj gitti grev başlıyor.

Kahramanmaraş’ta işçilere mesaj gitti! Grev başlıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile belediyede çalışan yüzlerce işçi adına toplu iş sözleşmesi görüşmelerini yürüten Hizmet-İş Sendikası arasında anlaşmaya varılamayınca işçiler grev kararı almıştı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi grev kararı sonrası tüm işçi kesimlerini toplayarak kendilerinin hazırladığı sözleşmeyi imzalamalarını ve Hizmet İş Sendikasından istifa etmelerinin istendiği ve buna zorlandıkları ifade ediliyor. 

Büyükşehir Belediyesinin bu tutumuna karşılık Hizmet İş Sendikası tarafından tüm üyelerine gönderilen mesajda 28 Mart 2021 Pazar günü itibariyle Genel Başkan Vekili ve tüm Yönetim Kurulu ekibi ile tüm işçilerin katılımıyla Büyükşehir Belediyesi önünde greve başlanacağını bildirdi.

İşte Hizmet-İş Sendikasının işçilere gönderdiği mesaj aynen şu şekilde;

Emek ve Alınterimiz adına Hizmet-İş Sendikamızın Genel Bşk.Vekili ve Tüm Yönetim kurulu ekibi ve Tüm işçi Arkadaşlarımızın katılımı ile 28.03.2021 tarihinde Büyükşehir Belediyesi önünde greve başlayacağız.Bilginize sunar iyi günler dileriz.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2021, 09:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
...
... - 2 ay Önce

SENDİKADA NE TALEP ETMİŞ BİDE ONUN SÖZLEŞMESİNİ PAYLAŞSAYDINIZ

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.