Kahramanmaraş'ta geniş çaplı kumar operasyonu

Kahramanmaraş'ta polis tarafından iki kahveye yapılan baskında, para karşılığı tombala oynatıldığı tespit edildi. Her iki operasyonda toplam 10 bin 300 TL para ve 100 dolar ele geçirilirken 7 kişiye kumar oynamaktan, 3 kişiye de kumara yer temin etmekten işlem yapıldı.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirligine bağlı polis ekipleri il merkezinde takibe aldığı iki ayrı aderese kumar operasyonu düzenledi. 

Operasyonda tuhsatlı kahvehane üst katındaki dairede gizli kumar yerine suçüstü barbut ve bir kahvehaneye de suçüstü pişti baskını yapıldı. Her iki operasyonda toplam 10 bin 300 TL para ve 100 dolar ele geçirildi. 7 kişiye kumar oynamaktan, 3 kişiye kumara yer temin etmekten işlem yapıldı. 30 kişinin gbt'si sorgulandı.

Ahlak Büro Ekipleri tarafından takip edilen İsmet Paşa Mahallesindeki ruhsatlı kahvehane üstündeki ruhsatsız yerde giriş ve çıkışının Kamera ile izlendiğini, çelik kapısı olan yere belli kişilerin girip çıktığını tespit etti.

Operasyon icin harekete geçen Asayis subeye bağlı sivil polis ekipleri, bina etrafını kuşattı. Aynı anda adrese baskın yapan polis ekipleri, bir masada Barbut Kumarı oynayan 4 kişiyi 9 bin 400 TL para ve 100 dolar ile suçüstü yakaladı. Ele geçirilen paraya, kumara konu zarlara ve zar aparatlarına el konuldu. 4 şahıs kumar oynadığını itiraf etti. Kumar oynayan şahıslara idari yönden para cezası cezaları tatbik edildi. Kumar oynayan şahıslara bu yeri temin eden Sami G. ve Sinan F. isimli şahıslara adli işlem yapıldı. Kumar oynayan yerin kapatılıp mühürlenecegi öğrenildi.

MALLARA EL KONULDU
İkinci kumar operasyonunda ise, Ahlak ekibi tarafından İl genelinde kumara yönelik yapılan çalışmalarda Akçakoyunlu Mahallesinde bir kahvehanede bir masa etrafında üç kişi pişti tabir edilen kumar oyunu oynadığı esnada masa üzerinde 900 TL para ile suçüstü yapıldı.  Paraya ve kumar kağıtlarına el konuldu. Şahıslar Kumar oynadığını itiraf etti. Kumar oynayan şahıslara idari işlem ve para cezası yazıldı.

HAKLARINDA İŞLEM BAŞLATILDI
İşyeri sahibi Arslan T.'ye kumar oynanması için yer ve imkan sağlama suçundan adli işlem yapıldı. İşyeri kapama ve mühürleme işlemi başlatıldı. 

Kahramanmaraş polisi tarafından 'Kumarla Etkin Mücadele'ye, kumar suçuna yönelik takip ve baskınların devam ettiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 12:09
YORUM EKLE

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.