Kahramanmaraş’ta cep telefonu ile konuşmak için 2 yıldır evlerinden çıkıp yürüyorlar

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesi Yeniköy Mahallesi sakinleri, mahallede baz istasyonu bulunmadığı için yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki su deposuna gidiyorlar. Baz istasyonu bulunmayan mahallenin sakinleri yakınları ile cep telefonuyla konuşabilmek için su deposunun üzerine çıkarak iletişim kuruyor.

Kahramanmaraş’ta cep telefonu ile konuşmak için 2 yıldır evlerinden çıkıp yürüyorlar
banner150

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde baz istesyonu bulunmayan mahallenin sakinleri yakınları ile cep telefonuyla konuşabilmek için 1 kilometre uzaklıktaki su deposunun üzerine çıkıyor.

TELEFONLA KONUŞABİLMEK İÇİN SU DEPOSUNA ÇIKIYORLAR

İlçe merkezine 5 kilometre uzaklıktaki Yeniköy Mahallesi sakinleri, mahallede baz istasyonu bulunmadığı için yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki su deposuna gidiyorlar. Mahallede telefonların sinyal bulduğu tek yer olan su deposunun üzerine çıkan mahalleli burada toplanarak yakınları ile telefon aracılığı ile görüşme fırsatı buluyor. Onlarca kişinin aynı anda sinyal araması ve telefon görüşmesi yapması ilginç görüntüler oluşturuyor.

'YARDIM BEKLİYORUZ'

Mahalle Muhtarı Ali Cinkara, cep telefonuyla konuşmak isteyenlerin su deposuna geldiğini söyledi. Daha önce mahalleye yakın bir noktada baz istasyonu olduğunu onun da kaldırılmasının ardından 2 yıldır şebeke sorunu yaşandığı ifade eden Cinkara, "Mahallemizde yaklaşık 400 kişi yaşıyor, yaz aylarında bu sayı katlanıyor, 2 yıldır cep telefonları mahallemizde çekmiyor. Konuşmak için tek noktada kısıtlı olarak çeken su deposuna gelmek zorunda kalıyoruz. Acil bir durum olsa ne yapacağız. Gece ise buraya gelmek mümkün değil, kadınların buraya gelmesi neredeyse imkansız. Yetkililerden yardım bekliyoruz" diye konuştu.

'İNTERNET KULLANMAK İÇİN DE ŞEHİR MERKEZİNE GİDİYORUZ'

Mahallenin gençleri ise cep telefonu şebekelerinin çekmemesinin kendileri için iki kat sorun olduğunu söyledi. Su deposunda sadece cep telefonunun çektiğini ve internetin olmadığını belirten mahallenin gençlerinden Murat Cinkara, ''Bazen internet kullanmak zorunda kalıyoruz onun için de ilçe merkezine gitmek durumundayız. Telefonlar zaten mahallemizde hiç çekmiyor, birisi ile konuşacağımız zaman su deposuna çıkmak zorunda kalıyoruz, arayanlara ise ancak buraya çıktığımızda ulaşabiliyoruz. Yetkililerden yardım bekliyoruz'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 11:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih  yeni köylü
Salih yeni köylü - 1 yıl Önce

Bukadarınada pes yapmayın.benim tlf hezaman çekiyor?!!!

Salih  yeni köylü
Salih yeni köylü - 1 yıl Önce

Bukadarınada pes yapmayın.benim tlf hezaman çekiyor?!!!

Salih  yeni köylü
Salih yeni köylü - 1 yıl Önce

Bukadar yapmayın!!!tlf cekiyor

Salih  yeni köylü
Salih yeni köylü - 1 yıl Önce

Tlf cekiyor

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.