Kahramanmaraş'ta bayram üzeri sıkı denetim

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri, şehrin giriş çıkışları başta olmak üzere bir çok noktada Huzur Arefe Operasyonu yaptı. Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı sivil ve resmi ekipler özellikle kapalı çarşı civarında vatandaşlara uyarıda bulundu. Bayan vatandaşların çantalarını açık bırakmaması isteyen polislere, vatandaş teşekkür etti.

Kahramanmaraş'ta bayram üzeri sıkı denetim

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ve Onikişubat ilçe sınırları içerisinde yapılan operasyona 49 ekip, 500 polis katıldı. Terminaller ve havaalanı dahil olmak üzere 25 noktada yapılan uygulamada 4 bin 522 şahıs sorgulandı. Sorgulanan şahısların 12’sinin çeşitli suçlardan aranmasını çıktı.

POLİS HERKESİ UYARDI
Bayram tedbirleri kapsamında ise Kapalı Çarşı, Ulu Camii Çevresi, Kentpark, Trabzon Caddesi, Azerbaycan caddesi ve alışverişin yoğun olduğu bölgelerde sivil ve resmi ekipler görev yaptı. 

Hırsızlık, Yankesicilik ve Dolandırıcılık ekipleri vatandaşları Yankesicilik konusunda uyardı. Özellikle bayan çantalarını izleyen polisler,  kapkaçcı ve yankesici konusunda bayanları uyardı. Uygulama esnasında merkezi yerlerde park halinde bulunan araç ve motosikletler sorgulandı. Bu denetim esnasında sahte plakalı bir motosiklet ele geçirildi. Seyyar telefoncular denetime alınıp evrakları incelendi.  Kavşaklar, kaldırımlar, camiler ve alışveriş merkezleri önlerinde dilencilik yapan 43 dilenci men edilerek, gerekli idari cezalar uygulandı. Park ve Bahçelerde denetim yapıldı ve 8 kişi üzerinden maksat dışı bıçak  ve bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi. 22 kişiye Kabahatler kanunu kapsamında ceza yazıldı. Daha önce hırsızlık ve yaralama suçlarından aranan 7 kişi yakalandı.

İl merkezinde alışverişin yoğun olduğu bölgelerde sivil ve resmi ekipler tarafından 24 saat tedbirler devam edecek olup,  şehir merkezi ve il merkezi ile ilçe giriş çıkışlarında uygulama devam ediyor. 

RAMAZAN HUZURLU GEÇTİ
2017 yılı Ramazan Ayının huzurlu geçtiği , herhangi bir büyük olay meydana gelmediği, hırsızlık ve diğer suçlarda olayların minimize olduğu belirtildi. Huzur operasyonlarının devam bayram süresince devam edeceği bildirildi.

(Haber:Mustafa Kılınç/Kamera: Kurtuluş Karaaslan)

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2017, 18:20
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.