Kahramanmaraşlılar şov değil hizmet bekliyor

Göreve gelir gelmez halkın büyük bir çoğunluğunun isteğini karşılamayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, sözde tanıtım atağına kendi sosyal medyasında devam ediyor. Şehrin acil sorunlarının hepsini bitiren ve ne hikmetse basın ve vatandaşın görmediği bu hizmetlerden arta kalan zamanda ise şehrin unutulmaya yüz tutmuş, oyuncuklarının tanıtımını yapıyor.

Kahramanmaraşlılar şov değil hizmet bekliyor
banner150

Kahramanmaraş, ‘Güngörecek’ sloganlarıyla Şehrü-l emin koltuğuna oturan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, şu zamana kadar bir proje üretmedi. Halkın istediklerinin ötelendiği de iddia edilirken, belediye başkanlığı makam katında ise sinek dahi uçmadığı da, halkla görüşmediği de yine iddialar arasında. Halkla görüşmeyip, araya kalın duvarlar çeken Hayrettin Güngör’ün, sosyal medya hesaplarında ise halka olan samimi fotoğraflar çektirirken çilek, biber, oyuncakları da şov malzemesine dönüştürmesi de gözlerden kaçmadı.

TANITIM DA BÖYLE YAPILMAZ

Günümüz teknolojisinde ulusal ve uluslararası PR kavramının en küçük yapı taşını oluşturan, ünlü veya tanınınmış kişilerin şehir ile alakalı paylaşım yapmasında büyük fayda çarpanı olduğu bilinmesinden yola çıkan Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin ve Gaziantep Valisi Davut Gül’ün aynı mantık ile paylaşım yapması ve şehre büyük önem katacak olan “Gastro Antep Hasat Günleri” düzenlemesi ve  şehri bir anda ulusal, uluslarası PR değerini yükseltmesi de tanıtım atağının en büyük örnekleri olarak gösterildi.

SEN BÜYÜK PROJE AÇIKLA BİZ BUNLARIN TANITIMINI YAPARIZ

Şehrin 5 yılını kaybetmemesi adına yönlendirici ve halkın isteklerini yazan Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e yine bir uyarıda bulunuyor.

Karaaslan yazısında:

“Sayın Başkanım köşelerimde, basın ahlakını asla geçmeden size eleştirisel yazılar yazdım ve yazmaya da devam edeceğim. Bunu şehrim ve şehrimdeki kazanımlar için yapıyorum. Sizin şahsınız ile alakalı derdim ve davam yoktur. Fakat, ismi zaten tescilli olan Maraş Biberini, ismi zaten tescilli olan Dondurmayı, ismi tescillenmek üzere olan Çilek’i bırakıp ta, çoğulcu yaklaşım ile şehrin önemli sorunlarına el atma vakti gelmedi mi? Yani oyuncak illa ki paylaşılır, ama şehrimde  hala su sıkıntısı çeken yerler olduğu, hal asfalt ile buluşmayan yerler olduğu iddia ediliyor. Bakın hala proje değil belediyenin temel yapması gereken hizmetlerin yapılmadığını halk dillendiriyor. Sayın Başkanım halk öyle süslü kelimeler ile dert anlatamaz veya anlatmak istemez, ama biliniz ki oturduğunuz koltuğun sorumluluğu hem bu dünyada çok büyük hem de ahirette büyük vebal taşıdığınız bir yer. Gelin bu paylaşımların yerine çoğulcu yaklaşım il şehri ayağa kaldıralım”

(Kaynak: Kanal Maraş)

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2020, 11:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Maraşlıoğlu
Maraşlıoğlu - 2 hafta Önce

Yanlış yapıyorsunuz antebi övüp durmayın. Ne var kurak yerde?...

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.