Kahramanmaraş'ın Yedikuyular'ı Kartalkaya'ya rakip

Kahramanmaraş kent merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Yedikuyular Kayak Merkezi Bolu'nun Kartalkaya'sına rakip oldu.

Kahramanmaraş'ın Yedikuyular'ı Kartalkaya'ya rakip

Kent merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Ahir Dağındaki Yedikuylar Kayak Merkezi, Türkiye’nin yanı sıra Dünya’dan iki ay içinde önemli sayıda misafir ağırladı. Özellikle yaz-kış misafirlerin ziyaret edeceği beklenen kayak merkezine, konaklama tesislerinin tamamlanmasıyla kış ve yaz turizminin merkezi haline getirilmesi hedefleniyor. 

Dünyadan birçok insanın kayak merkezini ziyaret ettiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, “Kahramanmaraş’ta yoğun kar alan bu bölgeye kayak merkezi inşa ettik. Bölgeden çok büyük bir ilgi oldu ve buda bizi mutlu etti. 

"2 AYDA 600 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ"
Yedikuyular Kayak Merkezi’ni iki ayda 600 bin den fazla insan ziyaret etti bu da çok önemli bir sayı. Buraya konaklama ve otel imkanları da yapılacak, yaz mevsiminde yayla olarak kullanılacak ve kışında malum kış turizmi için kullanılacak. Çünkü şehir merkezi çok sıcak olduğundan buralar serin olmakta ve yayla olarak kullanılacak. Buraya sadece Türkiye’den değil dışarıdan da önemli katlımlar oluyor.

"YAPILMAYANLAR YAPILACAK"
Burada bütün tesislerimizde tamamlandığında tüm imkanlar oluşacak. Kahramanmaraş’ın etrafını ring yollarla birbirine bağlıyoruz, bağlantı yolları bitirdikten sonra trafik daha çok rahatlayacak. Otoparklar ve diğer yapılan çalışmalarla ilgili Kahramanmaraş’ın trafiği rahatlayacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE

banner55

banner57