Kahramanmaraş'ın aralarında bulunduğu 5 ilde arazi toplulaştırması

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 5 ilde arazi toplulaştırması yapılacak. Bu iller arasında Kahramanmaraş'ta yer alıyor.

Kahramanmaraş'ın aralarında bulunduğu 5 ilde arazi toplulaştırması
banner150

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 5 ilde arazi toplulaştırması yapılacak.

Bakanlar Kurulunun, "Bazı Yerlerde Arazi Toplulaştırması Yapılması Hakkında Kararı" ile "Bazı Alanlarda Arazi Toplulaştırması Yapılmasına İlişkin Kararı" Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, Isparta'nın Yenişarbademli ilçesiyle Konya'nın Beyşehir ilçesindeki 2'şer alanda, Tarım Arazilerinin Korunması, Kullanılması ve Arazi Toplulaştırmasına İlişkin Tüzük kapsamında kamu yararı gözetilerek, isteğe bağlı olmaksızın Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 18. Bölge Müdürlüğü tarafından zorunlu arazi toplulaştırması uygulanacak.

Arazi toplulaştırma kriterlerini taşımayan, teknik olarak toplulaştırmaya uygun olmayan tepelik, taşlık, çukurluk ve yoğun sabit tesisi bulunan alanlar toplulaştırma dışında tutulacak.

Öte yandan, Bolu'nun Dörtdivan ilçesinde 3, Gerede ilçesinde 4, Edirne'nin Lalapaşa ve Uzunköprü ilçelerinde birer, Kahramanmaraş'ın Göksün ilçesinde 17 yerde arazi toplulaştırmasına gidilecek.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2017, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.