Kahramanmaraş'ta yasağa uymayıp sokağa çıkan genç kızdan ilginç tepki!

Dün Kahramanmaraş'ta, yasağa rağmen kızıyla dışarı çıkan kadın, polise ve kendilerini görüntüleyen gazetecileri tehdit etmesiyle sosyal medyada gündem olmuştu. Bugün yine Kahramanmaraş'ta 19 yaşındaki bir kız, polis tarafından ''sokağa çıkma yasağı'' konusunda uyarıldı. Ceza yazılan genç kızın "Canım istedi çıktım." diyerek tepki gösterdi.

Türkiye'de koronavirüs vakalarının ve ölümlerinin artmasıyla beraber, alınan tedbirler de sıkılaştırılıyor. Tüm ülkede olduğu gibi Kahramanmaraş'ta da polis ekipleri koronavirüs tedbirleri kapsamında yaptığı denetimlere devam ediyor.

DENETİM YAPILIYOR
Trabzon Bulvarı'nda yapılan denetimlerde sokağa çıkanları evlerine gitmeleri konusunda uyaran ekipler, sokağa çıkması yasaklanan kişilere yönelik de kimlik kontrolü yaptı.

"ÇEKMEYİN"
Yapılan kontrollerde S.Y.'nin 19 yaşında olduğunun tespit edilmesi üzerine polisler, Kabahatler Kanunu kapsamında genç kıza 392 lira idari para cezası yazıldı.

Ceza işlemi uygulanırken gazetecilerin sokağa çıkma yasağının olduğunun hatırlatılıp 'Neden sokağa çıktınız?' sorusu üzerine S.Y., "Canım istedi çıktım. Çekmeyin, babam görecek cezayı" dedi.

(Kaynak: DHA)

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.