Kahramanmaraş'ta 'Son Sürat 3' operasyonu!

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde Türkiye Genelinde Motosikletlere yönelik "Son Surat 3" uygulaması yapıldı.

Kahramanmaraş'ta 'Son Sürat 3' operasyonu!

Aynı kapsamda Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Ekipleri de İl Merkezi ve ilçeleri kapsayan geniş kapsamlı motosiklet uygulaması yaptı.

Kahramanmaraş Polis Sorumluluk bölgesinde 27.07.2018 günü 11.00-17.00 saatleri arasında motosiklet uygulaması yapıldı. 

Asayiş, Trafik, Kaçakçılık, Uyuşturucu ve diğer alanlarda suçtan aranan, suçta kullanılma ihtimali olan veya suça konu olup çalıntı olan motosikletler üzerinde, ayrıca tescilsiz, plakasız, sahte plakalı, şase numarası ile oynanmış ve kural ihlali yapan motosikletler üzerinde uygulama yapıldı.

Yapılan uygulamaya Kahramanmaraş İl genelinde 67 polis ekibi ve 197 polis memuru katıldı. 31 ayrı noktada yapılan motosiklet uygulamasında 715 şahsın kimlik bilgileri  sorgulanırken, çok sayıda kişinin kaydı olduğu, bunlardan 2 şahsın  arandığı tespit edildi. Yapılan uygulamada 286 motosiklet kontrol edilirken, 1 çalıntı motosiklet ele geçirildi. İl genelinde 6 tescilsiz motosiklet ve 1 hacizli yakalamalı motosiklet ele geçirildi. Bunların da içinde olduğu toplam 10 motosiklet trafikten men edilirken, 6’sı kasksız motosiklet kullanmaktan, 14’üsi sürücü belgesiz motosiklet kullanmaktan olmak üzere toplam 29 motosiklet sürücüsüne çeşitli maddelerden 51.166 TL trafik cezası uygulandı. Motosikletler ile ilgili 1 şahsa adli işlem yapıldı. 

Kuralsız Motosiklet sürücülerine yönelik denetimlerin aralıksız devam edeceği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.