Kahramanmaraş'ta okul çevreleri abluka altında

Kahramanmaraş'ta 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı başlarken, polis ekipleri okul önleri ve çevresinde kuş uçurtmuyor.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü ekipleri okulların açılmasıyla birlikte okul önlerinde huzur uygulaması gerçekleştirdi. Ekipler şüpheli araç ve sahıslar ile, okulların etrafındaki park, bahçe ve inşaat, gibi yerlerin tespitini ve kontrolünü yaptı. Aynı zamanda okul çevresindeki işyerlerindeki çalışmaları gbt kontrolünden geçirerek, seyyar satıcıları men etti. Uygulama devam ederken bir yandan da Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri okulların önüne toplanan çocuklara bilinçlendirme faaliyetinde bulundu.

Türkiye Genelinde yapılan Huzur uygulaması kapsamında Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü ekipleri  tarafından Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ile Servis Araçları Denetim Uygulaması yapıldı. Okul servis araçlarına yönelik, tüm ilkokul, ortaokul ve lise çevreleri ile yakınındaki park, bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, kahvehaneler, İnternet ve oyun salonları vb. yerlerde okul çevresinde okulla ilişkisi bulunmayan, şüpheli şahıslara yönelik, üniversite kampüsleri dışında faaliyet gösteren umuma açık yerlere yönelik uygulama yapıldı.  107 polis ekibi ve 442 personelin katılımıyla yapılan uygulamada 76 park-bahçe, 205 umuma açık yer kontrol edildi.2205 şahsın kimliği  sorgulandı. Çok sayıda araç kontrol edildi ve  4 araca 1193 TL ceza tatbik edildi.

370 okul servis  aracı kontrol edildi ve  12 servis aracına 2332 TL ceza tatbik edildi.Yaralama suçundan aranan 3 kişi,  Trafik Güvenliğini Tehlikeye Düşürme suçundan aranan 1 kişi , hırsızlık suçundan aranan 1 kişi,  Hırsızlık, Başkasına Ait Banka veya Kredi Kartını İzinsiz Kullanmadan 1 kişi , karşılıksız çek konusundan 1 kişi,  Yoklama kaçağı olmaktan 2 kişi olmak üzere 9 aranan şahıs yakalandı.1 şahsa  Kimlik Bildirmemeden kabahatler kanununa istinaden 153 TL İdari para cezası uygulandı.

Emniyet Müdürlüğü tarafından tüm okul kantin çalışanlarının ve servis şoförlerinin sıkı bir arastırmadan ve Gbt kontrolünden geçirildiği kaydedildi. Trafik ekipleri tarafından servisler tek tek kontrol edildi ve servis şoförleri uyması gereken kurallar konusunda bilgilendirildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.