Kahramanmaraş'ta öğrencilerin yüksek tepede öğrenim zorluğu

Andırın ilçesinde bir grup köy öğrencisi, telefonların çektiği 30 dakikalık yolculuğun ardından yüksek tepeye çıkarak Eğitim Bilişim Ağı'na (EBA) bağlanıp ders işliyor.

Dokunduğu her ülkeyi sarsan ardından dünyada küresel salgın ilan edilen ve yıkıcı ve derin izler bıran koronavirüs nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilmesi üzerine milyonlarca öğrenci evlerinde internete bağlanıp EBA'dan derslerini takip etmeye başladı.

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesine yaklaşık 13 kilometre uzaklıkta bulunan Arıklar Mahallesi'nin Kıraç Küme Evleri mezrasındaki bir grup öğrenci ise evlerinde cep telefonunun çekmemesi ve internet erişiminin sağlanamaması nedeniyle zorluk yaşıyor.

Mezrada yaşayan bir grup öğrenci, her gün çantasına kalem, defter, kitap ve canlı yayına bağlandığı telefonları götürerek yüksek tepede ders işliyorlar.

Çıktıkları tepede izole bir şekilde, sosyal mesafe kuralına uyarak oturan öğrenciler, burada EBA’ya bağlanarak derslerini takip etmeye çalışıyor.

Köyün öğrencileri, kış mevsimi gelmeden yaşanan bu soruna çözüm bulunmasını istiyor.

(Kaynak: Kanal Maraş)

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2020, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.