Kahramanmaraş'ta öğrencilerin topladığı 'mavi kapaklar' engellilere umut oldu

Kahramanmaraş’ta öğrencilerin topladığı 1 milyon mavi kapak, 10 engelliye tekerlekli sandalye oldu. Kadir Gülmez, ''7 yılda 8 bin 775 adet sandalye dağıtıldı'' dedi.

Kahramanmaraş'ta öğrencilerin topladığı 'mavi kapaklar' engellilere umut oldu
banner150

Kahramanmaraş’ta ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin topladığı yaklaşık 1 milyon adet mavi kapak 10 engelliye tekerlekli sandalye olarak döndü. 

Kahramanmaraş’ta Hacı Kalaycı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde kantin işleten Abdülkadir Zeki Gülmez (Tekkeli Gülmezoğlu) tarafından 7 yıl önce okulda başlatılan mavi kapak toplama kampanyası kent geneline yayıldı. Gülmez, kampanya kapsamında 8 bin 775 adet manuel ve 80 adet akülü tekerlekli sandalyeyi engellilere teslim etti. Son olarak ilkokul birinci sınıf öğrencileri topladıkları 1 milyon adet kapak sayesinde 10 engelliye manuel tekerlekli sandalye dağıtıldı. Okul bahçesinde düzenlenen törende 10 sandalye engellilere teslim edildi. 

"YETER Kİ KALPLER ENGELLİ OLMASIN" 
Çocukların topladığı mavi kapakların 10 engelliye umut olduğunu söyleyen, Abdülkadir Zeki Gülmez (Tekkeli Gülmezoğlu), "Şehit Fatih Dağ İlkokulu’ndaki öğrencilere teşekkür ediyorum. Bana yaklaşık 1 ton kapak toplamışlardı. Onların toplamış olduğu kapaklarla bugün 10 kardeşimizin sevincine ortak olduk. İnşallah bu faaliyetlerimiz devam edecek. Gönül ister ki bu olayı bitirelim. Ama hayat devam ettiği müddetçe devam ediyor. 2012 yılından bu yanan bu gönüllü işini yapıyoruz ve yaklaşık verdiğimiz manuel tekerlekli sandalye 8 bin 775 adet oldu. 80 adette akülü tekerlekli sandalye verdik. Burada engelli olmak sıkıntı değil, yeter ki kalplerin engelli olmasın. Bu mavi kapakların toplanmasında emeği geçen İl Milli Egitim Müdürü Cemal Yılmaz’a, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Kurt'a, Onikişubat  İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen'e ve ilimizde eğitim öğretim yapan, okulumuz idareci öğretmenlere en kalbi duygularımla Şükran’larımı sunuyorum. Ayrıca bizler için kapak canavarı olan minik öğrencilerinde minnacık ellerinden öpüyorum" diye konuştu. 

"HEPİMİZ ENGELLİ ADAYIZ" 
Engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak için sosyal sorumluluk çalışmasının yerine getirildiğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ise, "Keşke hepimiz engelsiz olsak ancak hepimiz bir engelli adayıyız. Onun içinde engelli vatandaşlarımız zaten hayatta bizden yüzde 50 ve daha azını yararlanıyorlar. En azından bu dünyada yararlandıkları olanakları tam olarak yararlanmalarını istiyoruz. Onlara katkı sağlamak bizim hem insanlık, hem de eğitimci olarak bir sosyal sorumluluğumuzdur. Bu sorumluluğu da bugün yerine getirmenin büyük bir mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.