banner232

Kahramanmaraş'ta muhtarlara gözdağı mı veriliyor?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör tarafından 30 bin Sosyal Destek Kartı projesinde, kendi mahhallesindeki ihtiyaç sahibi insanlara kart verilmediği için, belediyeyi eleştiren Yürükselim Mahalle Muhtarı Akif Neşnat, 11 yıldır çalıştığı Büyükşehir belediyesindeki işinden çıkarıldı.

Kahramanmaraş'ta muhtarlara gözdağı mı veriliyor?

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'de ki Mahalle muhtarlarına büyük önem taşıdığı biliniyor. Defalarca Külliyede Muhtarları konuk eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aksine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün üstü kapalı Muhtarlara gözdağı verdiği öne sürülüyor.

Önceki günlerde Hayrettin Güngör Makam odasında bir Muhtarın yakını tarafından kendisini Cimer'e şikayet etmesinden dolayı Mahalle Muhtarına yüksek sesle bağırdığı ve ''benim ekmeğimi yiyenler beni Genel Merkezde küçük düşürmek adına harekette bulunuyor. Kimse beni Genel Merkezde küçük düşüremez'' dediğini öne sürerken, bağrışmaların makam katındaki koridorlarda duyulduğu belirtildi.

KENDİNİ ELEŞTİREN MUHTARI İŞTEN ÇIKARDI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, ramazan ayı kapsamında ''Sosyal Destek Kartı'' projesini hayata geçirmişti. Hayrettin Güngör tarafından basında da yer alan 30 bin Sosyal Destek Kartı projesinde, bu kartlara 250 TL yükleme yaparak mahalle muhtarları aracılığıyla 30 bin ihtiyaç sahibine ulaştırıldığı belirtilmişti. 

Yürükselim Mahallesi'nde ihtiyaç sahibi insanlara 30 bin destek kartından bir tane bile kart verilmediği için, belediyeyi eleştiren Mahalle Muhtarı Akif Neşnat 11 yıldır çalıştığı büyükşehir belediyesindeki işinden çıkarıldı.

Hayrettin Güngör ve ekibini mahallesindeki yardıma muhtaç insanlara kart verilmediği için eleştiren muhtar Akif Meşnat 11 yıılık işinden oldu. Muhtar Akif Neşnat, sosyal medya hesabından çok sert açıklamada bulundu. "Eleştiriye tahammülü olmayan Başkan ve ekibi, insanlara yardım eli uzatmak yerine, yardım talebini dile getiren şahsımı cezalandırma yoluna giderek 11 yıldır çalıştığım Büyükşehir Belediyesindeki işimden çıkardı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör’e bu haksızlığın hesabını halk sandıkta soracak." dedi.

İşte Muhtar Neşnat'ın açıklamasının tamamı şöyle;

"Ben Akif Neşnat… 
Kahramanmaraş büyükşehir Belediyesinde 11 yıldır çalışmaktayım…
2019 Yerel seçimlerinde Yürükselim Mahalle Muhtarlığına aday oldum ve kazandım…
Halkın oylarıyla seçildim…
Mahalle halkının her türlü sıkıntılarını, dertlerini çözmek biz muhtarların başlıca görevidir.
Kendimizi değil Mahallemiz insanlarını düşünmek zorundayız.
Pandemi sürecinde işsiz, yalnız, kimsesiz insanların sesi olmak, dertlerine hemhal olmak boynumuzun borcudur.
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör tarafından 30 bin Sosyal Destek Kartı projesinde, mahallede ihtiyaç sahibi insanlara kart verilmediği için, belediyeyi eleştirdim.
Mahalle sakinlerinin ihtiyacı olduğunu, özellikle bazı ailelerin çok zor durumda bulunduğunu belirttim. 

Eleştiriye tahammülü olmayan Başkan ve ekibi, insanlara yardım eli uzatmak yerine, yardım talebini dile getiren şahsımı cezalandırma yoluna giderek 11 yıldır çalıştığım Büyükşehir Belediyesindeki işimden çıkardı.
Kendi halkına yardım eli uzatacağı yerde, 30 bin Sosyal Destek Kartından bu mahalle insanlarına vermemiştir.
Yardıma muhtaç olanlara destek olacağına ayrımcılık yapan bir belediye başkanı olabilir mi? 
Suçumuz; mahallemizde gariban var, bu insanlara da destek verin, veriyormuş gibi reklam yapmayın, dememiz mi?
Mübarek Ramazan ayında ve Kadir gecesi günü bu haksızlığı yapanları mahalle halkıma şikâyet etmek istiyorum.
Kendi çıkarlarımızı değil, halkın çıkarlarını düşüneceğim diye söz verip çıktığım bu yolda yürüyeceğim. 
Pir Sultan Abdal diyor ki "Dönen Dönsün Ben Dönmezem Yolumdan." 
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör’e bu haksızlığın hesabını halk sandıkta soracak."


 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2021, 17:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türkcan
Türkcan - 6 ay Önce

Hayri seni Ne Ertükmen Ne Türkmenen Ne Parlak bunların hiç biri kurtaramaz bu üçlü badem çetesi sonunu adım adım hazırlıyorlar

Belediye personeli
Belediye personeli - 6 ay Önce

Bu aziz mübarek günün huyu sürmetine rabbim seni sokakta gezen sesi hayvalardan daha kötü duruma getirer Hayrettin inşAllah amin denir bu güzel duaya sen zalimsin Firavunsun Hayrettin bekle rabbimin senin üzerine geleceği zamanı bu güzel günde bile Bedua alıyorsun vicdanın Yok mu senin zalim bir insan bu kadar zalim olamaz bu mübarek günün huyu sürmetine Allah senin hakkından gelsin Hayrettin tutuğun hiç bir şeyi his etmeyesin inşAllah Hayrettin göngür

M Çokdüşünür
M Çokdüşünür - 6 ay Önce

Bu Hayrettin Güngörün yaptıgı kıyıma niçin kimse ses çıkarmıyor beyler yapılacak seçimde oyu kimden alacaksını?

Muhammed Salih
Muhammed Salih - 6 ay Önce

Sayın muhtarımız sıkıntı etme. Büyükşehir belediyesi kimsenin babasının çiftliği değildir. Adalet önünde hakkını ara ve tekrar işine döneceksin. Bu haydutça bir davranıştır size bunu kim yapmış ise.. Kınıyoruz. Hayrettin toplana ekibi ile bu şehre meydan okuyor. Önce kendisini buraya belediye başkanı yapan Özhasekiye bir mektup yaz. Maraş vekillerine hiç yazma sözleri geçmiyor . Fakat Ali Öztunç a yazabilirsin . Muhtarlık ayrı iş belediyede çalışmak ayrı bir iş. Sap ile samanı karıştırmışlar . Bu memlekete böyle kin ile yaklaşan bir siyasetçi görmemiştim. Sen mahallenin hakkını aramışsın . Şimdi kendi hakkını ara. Üzülmek yok . Allah büyüktür. Maalesef ki ülkemizin bu zor zamanlarında bazıları kendi kin ve ihtiraslarına kurban gitmektedir. Allah bu tür insanlara fırsat vermesin . Bu mübarek gecede duamız budur. Zülüm sahipleri bir gün zülme elbet uğrayacaktır . Fetöcülerin hali buna en iyi örnektir .

Mahmut
Mahmut - 6 ay Önce

Sen ne zaman büyüdünkü küçülesin hayrettin bura k.maraş çok zorlama bence hükalayı gesi sevmez bu memleket konuşmalarına çok dikkat et bence sabrında bir sonu var işini adam gibi yap yoksada bırak git bi şey yok ortada 5 yılda senle zehir olmasın

M Çokdüşünür
M Çokdüşünür - 6 ay Önce

Yürük selim Mahallemiz eski ve geneli gecekondu mahallelerimizden birtanesi burada yardıma muhtaç insan yokta Haydarbey Mahallesindemi muhtaç insan var

Kadir gecesi su kesilir mi ey hayrettin ?
Kadir gecesi su kesilir mi ey hayrettin ? - 6 ay Önce

Kadir gecesi su kesilir mi ey hayrettin ?

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.