banner232

Kahramanmaraş'ta kirli sular temiz suya karışıyor

Kahramanmaraş’ta bazı tekstil fabrikalarının atık sularının çevre kirliliğine neden olduğu bildirildi.

Kahramanmaraş'ta kirli sular temiz suya karışıyor

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesindeki fabrikalardan bırakıldığı iddia edilen kirli su, Osmanbey, Sümer ve Aksu mahallelerinden geçen Erkenez (Karaçay) Çay ile Aksu Çayı ile Sır Barajı’na ulaşıyor. Sır Barajı’nda kaydedilen görüntüde, siyah suyun temiz suya karıştığı görülüyor.

Fabrikalardan akan kirli su nedeniyle insanların hastalığa yakalandığını söyleyen mahalle sakinleri, suyun hem kirli, hem de koktuğunu belirterek yetkililerin önlem almasını istedi.

Bronşit hastası olduğunu söyleyen mahalle sakini Ali Gelebek, “Bu su simsiyah fabrikalardan geliyor. Birçok alanda bu suyun gideri için borular döşendi. Ancak bu bölgeye döşenmedi. Ne yapmamız lazım evde durulmuyor. Bu koku çok uzaklara kadar gidiyor” dedi.

Kirli suyun bölgede 20 yıldır aktığını söyleyen İbrahim Göğebakan, “Birçok fabrikanın kimyasal atıkları buradan akıyor. Çocuklar hasta oluyor” dedi.

Zekiye Göğebakan ise, “Evimize misafir alamıyoruz, temizlik yapsak da hepsi boşa gidiyor. Akşam oturup çay içemiyoruz” dedi.

(Kaynak: İHA)

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2021, 15:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
serdar
serdar - 5 ay Önce

akp zenginleri kalkındırıyor ne suyu ne barajı yıllar ca atık su arıtma tesislerinin açılıp çalıştırılmasını geçmişteki valileriniz geciktirip engelleyip yer yer görmezlikten gelmedimi uyuyun akp ciler.ne oldu termik santral bacanız elli yılda böyle gidin ne var.

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.