Kahramanmaraş'ta HES kodu tartışması! Şöför yaşlı çifti otobüsten indirdi

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde kartına HES kodu yükleyemediği için HES kodu göstererek binmek istedi ama özel halk otobüsü şoförü yaşlı çifti otobüsten indirdi.

İddiaya göre; Olay, Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesi 28 numaralı GÜNEŞEVLER-KSÜ AVŞAR hattındaki özel bir halk otobüsünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Kimliği belirlenemeyen otobüs şöförü'nün yönetimindeki 46 M 0204 plakalı özel halk otobüsüne isimleri öğrenilemeyen yaşlı çift bindi. HES kodu tanımlı olmayan kartı ile otobüse binen çift, HES kodunu göstererek araca bindirmek istedi.

HES kodu olmadan araca binilmesinin yasak olduğunu söyleyen otobüs sürücüsü ise kartsız binişlere izin veremeyeceğini söyledi. Yaşlı çift HES kodunu göstererek binmek isteyince yaşlı çift ile sürücü arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesiyle otobüste bulunan yolcular yaşlı çifte destek çıktı. Tartışmalar üzerine otobüs şoförü Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin ilgili birimini aradı, sorduğu sorular üzerine Belediye'den HES kodunu göstererek araca binebilecekleri bilgisini almasına rağmen yaşlı çifti araçtan indirdi.

Otobüste bulunan yolcular şöförün yapmış olduğu bu davranışa tepki gösterdi.

OTOBÜSTEKİ TARTIŞMA ANI VATANDAŞ KAMERASINDA

Öte yandan yaşlı çift ile otobüs şoförünün tartıştığı anlar vatandaşlar tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, yaşlı çift otobüse binmek için HES kodunu gösterdiği ama şoförün buna izin vermediği ve bunun üzerine tartışma çıktığı görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2021, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.