Kahramanmaraş'ta hava durumu nasıl olacak? (10 Aralık 2018)

Kahramanmaraşlılar için son dakika uyarısı! Meteoroloji'den yapılan son açıklamaya göre bugün Kahramanmaraş'ta hava durumu yağmurlu ve sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Kahramanmaraş'ta hava durumu nasıl olacak? (10 Aralık 2018)

Bölge geneli, çok bulutlu aralıklı yağmur, sağanak ve kıyı kesimlerde gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, Adana, Mersin, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde yer yer kuvvetli olması tahmin edilmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Güney ve Güneybatı yönlerden orta kuvvette zaman zaman kuvvetli; gece saatlerinden itibaren kuvvetli (40-60 km/sa) zaman zaman fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esecek.

UYARILAR:

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgârın 10.12.2018 Pazartesi gece saatleri ile 11.12.2018 Salı günü gece saatleri arasında Doğu Akdeniz (Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş) ile Gaziantep ve Kilis çevrelerinde güney yönlerden kuvvetli rüzgâr (40-60 km/saat) ve fırtına (60-90 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın oluşturabileceği başta soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler olmak üzere, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
DENİZ İÇİN FIRTINA UYARISI :Rüzgarın Doğu Akdeniz’de Salı günü ilk saatler ile akşam saatleri arasında güneybatıdan (Lodos) 6 ila 8 kuvvetinde (60-75 km/sa) fırtına, zaman zaman 9 kuvvetinde (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta denizciler ve balıkçılar olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.