Kahramanmaraş'ta Genel Başkan Yardımcısı çok Ama Yatırım yok!

Siyaseten en parlak dönemini yaşayan Kahramanmaraş’ta; AK Partinin, CHP’nin, BBP’nin ve Anavatan Partisinin Genel Başkan Yardımcısı bulunmasına rağmen şehrin kronik sorunlarının çözülmemesi ve üstüne KMBBB Hayrettin Güngör’ün projesiz gün geçirmesi “Bu işte bir terslik var dedirtti”

Kahramanmaraş'ta Genel Başkan Yardımcısı çok Ama Yatırım yok!

Tarihten bu yana kıskanılan bir şehir olan Kahramanmaraş’ta 2019 yılından bu yana işler hiç iyi gitmiyor. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönül belediyeciliği kavramını uygulamayan, halka tepeden bakan, belediye ile halkın arasına duvar ören Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, sanki muhalefet partisinin belediye başkanıymış gibi çalışmaya devam ediyor. Asli görevi halkın sorunlarını dinlemek, şehrin artık kangren olmuş bazı sorunlarını anında çözüme kavuşturmak olan Güngör, kendi aleyhine konuşanları, basın yayın organlarının sahipleri veya çocuklarının yerini değiştirmek için uğraşıyor. Hal böyle olunca halk arasında, Kahramanmaraş’ında 5 yılı daha çöpe gitti denilerek sesler yükselmeye başladı. Şu anda korona belasından ötürü kimse sesini çıkarmazken, bu hastalığın aşısının yapılmasından sonra ise vatandaş normal gündemine döndüğü an Hayrettin Güngör için tehlike çanları çalmaya başlayacağı öne sürülüyor.

4 PARTİNİN GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KAHRAMANMARAŞLI

AK Parti Tanıtım Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Cumhuriyet Halk Partisi Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, BBP Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr., Mahmut Yardımcıoğlu  ve Anavatan Partisi Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Döner olmasına rağmen şehirde yatırım bulunmuyor. 

MAHİR ÜNAL SES ETMİYOR MU? VEYA GÜCÜ MÜ YETMİYOR?

Ülke siyasetinde önemli isimlerden olan çözüm sürecinin ise baş mimarlar arasında bulanan Mahir Ünal’ın, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün çalışmamasına ses etmemesi veya medya önünde konuşmaması ise dikkatlerden kaçmıyor. Kahramanmaraş'ın en güçlü siyasetçisi konumundaki Ünal’ın, Güngör’ün iş yapamamasına ise tek kelime etmemesi vatandaşı çileden çıkarıyor. Vatandaş kendi arasında siyaseten bu kadar güçlü olan Mahir Ünal’ın, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e ses etmemesine ise; “Ya gücü yetmiyor ya da ses etmiyor”  yorumu getiriyor. 

ALİ ÖZTUNÇ İSE OY ARTTIRDIĞI İÇİN Mİ KONUŞMUYOR?

Yerel seçimlerde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün rakibi olan Ali Öztunç, her fırsatta Güngör’ü eleştirirken, son dönemlerde ses etmemesine vatandaş tepki gösterdi. Öztunç için, Genel Başkan Yardımcısı olduktan sonra Kahramanmaraş'ı unuttu sözleri bu aralar çokça konuşulmaya başlandı. Sosyal medyası üzerine belediyenin her olumsuzluğunu dile getiren Öztunç’un sesinin bu aralar  çıkmasını ise vatandaş her zamankinden çok istiyor. Şu anda erken seçim olması halinde AK Parti'nin kan kaybedip Büyükşehir Belediye Başkanlığını Millet İttifakına kaptıracağı dilden dile konuşuluyor. Öztunç’un ulusal konuların yanında yerel yani memleketi Kahramanmaraş’ı da göz ardı etmemesini vatandaş herşeyden çok istiyor. 

BBP VE ANAVATAN PARTİSİ İÇİN BEKLENTİ VAR

Öte yandan BBP Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr., Mahmut Yardımcıoğlu  ve Anavatan Partisi Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Döner için ise vatandaşlar şehri için taşın altına elini koymasını istiyor. Bu aralar BBP Genel Başkan Yardımcısı Yardımcıoğlu'nun bazı açıklamaları kamuoyunda olumlu karşılanıyor.

(KAYNAK: KANAL MARAŞ)

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 11:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bertizli bekir
Bertizli bekir - 5 ay Önce

Her yıl 20.000 maraslının doğduğu bu kente kaç fabrika yaptırmıslar ? Sıfır

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.