Kahramanmaraş'ta ekipler her yerde onu arıyordu... Yaşlı kadın su kuyusunda bulundu!

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde akşam saatlerinde kaybolan Alzheimer hastası 70 yaşındaki Besey Tıkız, yaşadığı mahallede su kuyusunda bulundu.

Kahramanmaraş'ta ekipler her yerde onu arıyordu... Yaşlı kadın su kuyusunda bulundu!
banner150

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde akşam saatlerinde kaybolan yaşlı kadın, yaşadığı mahallede su kuyusunda bulundu. 

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde kayıp olarak aranan Alzheimer hastası 70 yaşındaki Besey Tıkız, düştüğü su kuyusunda sağ olarak bulundu. Yaşlı kadın, 40 dakika süren kurtarma çalışmaları sonunda kuyudan çıkarılarak hastaneye götürüldü.

Memişkaya Mahallesi'nde yaşayan Alzheimer hastası Besey Tıkız, saat 15.00 sıralarında evinden ayrıldı ve bir daha dönmedi. Yaşlı kadını aramaya çıkan yakınları bir sonuç alamayınca saat 20.00 sıralarında jandarmadan yardım istedi. İhbar üzerine 3 asayiş, 1 komando timi ve 30 güvenlik korucusu ile yaşlı kadını arama çalışması başlatıldı. Yaklaşık 1.5 saat süren çalışmalar sonunda Besey Tıkız, mahalle yakınındaki bir su kuyusunda sağ olarak bulundu.

Yaşlı kadını kuyudan çıkarmak için bölgeye AFAD ve sağlık ekipleri sevk edildi. Besey Tıkız, AFAD ve jandarmanın yaklaşık 40 dakika süren çalışmaları sonunda su kuyusundan çıkarıldı. Tıkız, olay yerinde bekletilen sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından Pazarcık Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Besey Tıkız'ın genel sağlık durumunun yapılacak muayene ve tetkikler sonunda ortaya çıkacağı belirtildi.

Hastaneye kaldırılan yaşlı kadının sağlık durumu ciddiyetini korurken, Pazarcık Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

KAYNAK: İHA/DHA

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.