Kahramanmaraş'ta dilenci kılığındaki iki kadın hırsız yakalandı

Kahramanmaraş'ta, dilenci kılığında girdikleri evden hırsızlık yapan iki kadın, polis ekipleriyle yaşadığı kovalamaca sonucu yakalandı.

Kahramanmaraş'ta dilenci kılığındaki iki kadın hırsız yakalandı
banner150

Olay, 20 Kasım Çarşamba günü öğle saatlerinde Kahramanmaraş'ın Türkoğlu İlçesi'ne bağlı Fatih Mahallesi'nde yaşandı.

Vatandaşların ihbarını degerlendiren Türkoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüpheli üç kadının ikametlerin kapısını kontrol ettikleri ve bir ikametin kapısını açmaya çalışırken, kapıyı açtıklarında ev sahibi bayanla yüzyüze gelip farkedildikleri bilgisiyle alarma geçti. Polis ekiplerinin bölgeyi kuşatmasıyla farkedilen 3 kadın, kaçmaya başladı. Kovalamaca sonucunda polis ekipleri kadınları yakaladı. 

OSMANİYE'DEN GELİYORLAR
Şüpheli kadınların  Osmaniye'den gekdikleri, evden hırsızlık suçundan defalarca yakalandıkları ve toplamda benzer suçlardan 32 suç kayıtları olduğu tespit edildi.

SUÇ MAKİNESİ ÇIKTILAR
Yakalanan kadınların 10 adet hırsızlık kaydı olan 32 yaşındaki  Cankız Y., 15 adet hırsızlık kaydı olan 29 yaşındaki  Deniz Y., 7 adet hırsızlık kaydı olan 24 yaşındaki  Cansu Y. olduğu öğrenildi. Şüpheliler emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildiği bildirildi. 

"KAPILARI ÇEKİP GİTMEYİN KİLİTLEYİN'"
Öte yandan Kahramanmaraş  Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü  ekiplerinin gezici hırsızlık şebekelerine yönelik önleyici, caydırıcı ve engelleyici uygulamalara devam ettiği aktarıldı.

Uyarıda da bulunan emniyet yetkilileri, bohçacı ve dilenci görünümlü şüpheli kadınların hırsızlık amaçlı eve girememesi için kapıların anahtar ile kilitlenmesinin gerektiğini kaydetti.

Kapıların sadece çekilerek kilitlenmeden bırakılması halinde basit yöntemlerle kolayca açılabileceğini aktaran yetkililer, kapı ara boşluğundan kart sokmak suretiyle kapı dili düşürülüp birkaç saniyede hırsızların içeriye girdiklerini en iyi yöntemin komşuya bile gidilse kapının kilitlenmesi olduğunu ifade etti.

DİLENCİ VE BOHÇACILARA DİKKAT!
Yetkililer, kapılara gelen dilenci ve bohçacıların kendilerine bu süsü vererek, keşif yapıp hırsızlık yaptıklarını, yapılan araştırmada yüzde 90'ın hırsızlık suç kayıtları olduğu, vatandaşların bu kişileri mutlaka görür görmez polise ihbar etmesini, ihbar eden vatandaşların kimlik bilgilerinin gizli tutulduğu belirtildi.

(Kaynak: Kanal Maraş)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.