Kahramanmaraş'ta deprem oldu mu?

Karamanmaraş'taki vatandaşlar da dün Elazığ Sivrice'de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremi hissetti. Deprem uzmanı Naci Görür, Doğu Anadolu Fay Hattı üzerinde bulunan Kahramanmaraş Türkoğlu çevresinde 1513 yılından bu yana depremin olmadığına dikkat çekerek ''kaygı duyuyorum'' dedi. Peki Kahramanmaraş'ta deprem oldu mu?

Kahramanmaraş'ta deprem oldu mu?
banner150

Kahramanmaraş'ta deprem oldu mu? sorusu, dün akşam saat 20.55'te meydana gelen depremin ardından gündeme geldi. Elazığ Sivrice'deki 6,8 büyüklüğündeki deprem Kahramanmaraş dahil bölgedeki pek çok ilde hissedildi. Habertürk'e konuşan deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür ''Bingöl Karlıova'dan başladı ve İstanbul'a kadar kıra kıra geldi. Doğu Anadolu Fay hattında da uzun bir sürede benzer bir süreci yaşayabiliriz. Kahramanmaraş Türkoğlu çevresinde 1513 yılından itibaren deprem yok orasıyla ilgili kaygı duyuyorum" ifadelerini kullandı. İşte Kahramanmaraş'taki son deprem durumu...

KAHRAMANMARAŞ'TA DEPREM Mİ OLDU?

Kandilli Rasathanesi verilerine göre, dünkü 6,8'lik Elazığ Sivrice depreminin ardından gece saat 02.12'de merkez üssü Kahramanmaraş Denizli - Pazarcık olan 2,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin derinliği 5 kilometre olarak ölçüldü. Kahramanmaraş'tan gelen son deprem bilgileri kanalmaras.com'da olacak.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2020, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.