Kahramanmaraş'ta deprem korkusuyla evlerinin bahçesine çadır kurdular

Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Sümer Mahallesi'ndeki bir aile, 24 Ocak'ta Elazığ'da meydana gelen depremin ardından çadır kurup, gece burada kalmaya başladı.

Kahramanmaraş'ta deprem korkusuyla evlerinin bahçesine çadır kurdular
banner150

Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Kahramanmaraş’ta Kelebek ailesi, deprem korkusundan dolayı evlerinin bahçesine kurdukları çadırda yaşıyor.

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen deprem Kahramanmaraş’ta da hissedilmiş, vatandaşlar korku ve panik nedeniyle sokaklara çıkmıştı. Dulkadiroğlu ilçesi Sümer Mahallesi'nde oturan ve deprem korkusu yaşayan Kelebek ailesi de, Elazığ depreminden sonra evlerinin bahçesine çadır kurdu.

Deprem korkusu nedeniyle çadırda yaşadıklarını söyleyen Mustafa Kelebek, “Biz depreme hazırlıklı olarak çadırımızı kurduk ve gündüz işimize gidip akşam da çadırda yatıyoruz” dedi.

''BİZİM ZOR OLMUYOR''
Günlerdir deprem korkusuyla yaşadıklarını söyleyen Kelebek, “Hayata bir kere geldik ve canımızı da depremde kaybetmek istemiyoruz. Onun için tedbirimizi aldık ve çadırda yaşıyoruz. Biz kadere inanıyoruz fakat tedbirimizi almak zorundayız ve bir müddet çadırımızda kalacağız. Biz Yörükler olarak 10 bin nüfusumuz var ve bizim için zor olmuyor. Kökenimizde çadır olduğu için bu hayata zorlanmıyoruz” diye konuştu.

''GECELERİ BURADA UYUYORUZ''
Depremden sonra psikolojik destek beklediklerini söyleyen Süleyman Kelebek, “Ben oğlumun evindeydim ve deprem sırasında dışarı çıktı. Aile olarak psikolojimiz bozuldu ve korku var. Biz burada çadırlar kurduk ve burada kalıyoruz. Yetkililerden bizlere bir psikolojik destek verseler iyi olur” diye konuştu.

Emine Kelebek ise, “Deprem sırasında ben evden dışarı çıkamadım ve ameliyatlıydım. Şimdi evimizin önüne çadır kurduk ve gece gelip burada uyuyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf
Yusuf - 2 hafta Önce

Bi maraşlı olarak bende en uygun yöntem bu diye düşünüyorum tetbirimiz yok bence her maraşlı bunu yapmalı

Yusuf Göksu
Yusuf Göksu - 2 hafta Önce

Bi maraşlı olarak bende en uygun yöntem bu diye düşünüyorum tetbirimiz yok bence her maraşlı bunu yapmalı.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.