Kahramanmaraş'ta bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (21 Şubat 2020 Cuma)

Kahramanmaraş ve ilçelerinde hava durumu nasıl? 21 Şubat 2020 Cuma yağmur yağacak mı yoksa güneş etkisini gösterecek mi? İşte tüm detaylar haberimizde mevcut.

Kahramanmaraş'ta bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (21 Şubat 2020 Cuma)
banner150

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü Kahramanmaraş için 21 Şubat 2020 Cuma tahminlerini yayınladı. Yayınlanan tahminlere göre 21 Şubat 2020 Cuma Kahramanmaraş ve Bölge geneli; Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Yağışların kıyı kesimlerde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, iç kesimlerde yağmur ve yüksek kesimlerde (1500m ve üzeri) karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenmektedir. Doğu Akdeniz'de görülecek sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden itibaren, Mersin, Adana, Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının 3 ila 7 derece azalacağı beklenmektedir.

RÜZGAR: Güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette,yağış ile birlikte yer yer kuvvetli olarak esmesi tahmin edilmektedir.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Doğu Akdeniz'de görülecek sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların, öğle saatleri ile gece saatleri arasında Mersin ve Adana çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (30-75 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu yağışı, kıyı kesimlerde hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2020, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.