Kahramanmaraş'ta bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (16 Ocak 2020 Perşembe)

Kahramanmaraş'ta bugün sıcaklık en yüksek 13 derece ölçülüyor. Gece saatlerinde iki dereceye kadar iniyor. Kahramanmaraş'ta yarın yağış bekleniliyor. Haftasonu ve Pazartesi yağış yok.

Kahramanmaraş'ta bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (16 Ocak 2020 Perşembe)

Kahramanmaraş'ta bugün sıcaklık en yüksek 12 derece dolaylarında seyretmekte. Gece saatlerinde sıcaklık 2 dereceye kadar inmekte. 

Yarın kentte sağanak yağış gözlenecek. Sıcaklık 8 derece dolaylarında seyredecek. 

Kahramanmaraş'ta haftasonu ve pazartesi ise yağış yok. Hava kapalı olacak. Sıcaklıklar 8-10 derece dolaylarında seyredecek. 

Yedikuyular'da önümüzdeki beş gün boyunca sadece yarın kar yağışı görülecek.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Bölge geneli; Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Hatay çevreleri ile Mersin'in batısı sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra bölge genelinde sağanak yağış geçişleri ile yüksek kesimlerde karla karışık yağmur veya kar yağışı beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmemektedir.

RÜZGAR: Kuzey ve doğu yönlerden hafif zaman zaman orta kuvvette, Hatay'ın batı ilçelerinde kuvvetli yer yer fırtına şeklinde esmesi tahmin edilmektedir. Denizlerimizde ise fırtına yer yer kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir.

UYARILAR
Hatay’ın batı ilçelerinde (Samandağ, Yayladağ, Arsuz, İskenderun ve Dörtyol) 16.01.2020 Perşembe günü öğle saatlerinden itibaren etkisini arttıracak rüzgarın doğu yönlerden kuvvetli fırtına (60-90 yer yer 100 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Cuma günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen fırtınanın oluşturabileceği, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Doğu Akdeniz'de rüzgarın, öğle saatlerinden itibaren kuvvetini artırarak, doğu ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına, yer yer 9 (50-75 yer yer 90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın Cuma günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.