Kahramanmaraş'ta bu fabrika zehir saçıyor!

Kahramanmaraş Türkoğlu ilçesine bağlı Kılılı Mahallesi’ndeki fabrikasından, ''rejek'' geri dönüşüm maddesini, Gaziantep yolu üzerinde bulunan bir diğer fabrikası (çimento) üst tarafına götürüp içlerinde bulunan telleri çıkarmak amacıyla atıkları yakanların neden oldukları zehire engel olmaları için çevrede yaşayan vatandaşlar yetkilileri göreve davet etti.

Kahramanmaraş Gaziantep Yolu üzerinde bulunan bir Çimento fabrikasının üst tarafında, yine aynı firmaya ait bir diğer fabrika olan Kahramanmaraş Türkoğlu ilçesine bağlı Kılılı Mahallesi’nde bulunan Kâğıt Fabrikasından getirildiği iddia edilen ve yakılarak çevreye zehirli dumanların yayılmasına neden olan rejek geri dönüşüm malzemelerinin çevreye zehir saçtığı öne sürüldü. Çevrede bulunan yerleşim yerlerinden bile bu dumanların gözüktüğü ve zehirli kötü kokuların yayılarak bölge halkına zor günler yaşattığı belirtiliyor.

HİÇBİR ÇALIŞMA YOK
Kanal Maraş WhatsApp İhbar Hattına gelen görüntülerde, Fabrikanın geri dönüşüm için ayırdığı ve bir fabrikadan bir diğer fabrikanın dağlık kısmına götürülüp yakılan ''rejek''maddesinin nefes almakta güçlük çıkarttığını belirten insanlar, bu durumdan oldukça şikayetçi, Bir çok vatandaş, ''bu zehirli atıkların yakılıp içerisinden demir maddelerin çıkarılıp satılması adına, yani kendi menfaatleri adına yüzlerce kamyon REJEK maddesi getirilip burada yakılıyor. Çevre kirliliği yapılırken buna Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ses çıkarmıyor'' diyorlar.

Her zaman zehirli dumanlara maruz kaldıklarını belirten çevrede bulunan vatandaşlar yetkilileri göreve çağırıyorlar.

YETKİLİLER NEREDE?
Kanal Maraş olarak tüm devlet yetkililerine, Çevre ve Şehircilik yetkililerine sesleniyoruz; ''maddi çıkarlar için geleceğimiz kararmasın. Nerede bu Çevre ve şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri? Bunlara bir devlet yetkilisi 'dur' demeyecek mi artık? Cidden yeter artık! Önlemin alınması lazım. Bir şirket para kazanacak diye bu bölgede yaşayan insanlar zarar görmemeli. Çoluk çoçuk genç yaşlı herkes muzdarip ve halk sağlığı ile oynanıyor buna da hiç bir yetkili dur demiyor. Dünya zenginlerin dünyası mı?''

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2021, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.