Kahramanmaraş'ta 60 yaşındaki Yunus Doğru'nun YKS heyecanı

Ülke genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş'ta da üniversite sınavına girme heyecanı var. Şimdilerde Kahramanmaraş'ta çiftçilik yapan 60 yaşındaki Yunus Doğru, sabahın erken saatinde kalkop YKS sınavına girdi.

Kahramanmaraş'ta 60 yaşındaki Yunus Doğru'nun YKS heyecanı
banner150

İlerlemiş yaşına rağmen hayalindeki mesleği yapmak isteyen Yunus Doğru da, sınava giren diğer öğrenciler gibi ter döktü.

KAZANIRSA TIP OKUYACAK
26 yıl bir devlet kurumunda çalışıp emekli olan Doğru, öğrencilere hedeflerini yüksek tutmalarını tavsiye ederek, kendisinin de sınavı kazandığı takdirde tıp okumak istediğini söyledi.

"ÖĞRENCİLER HEDEFLERİNİ YÜKSEK TUTSUN"
Okuma isteğinin devam ettiğini söyleyen Doğru, okumanın yaşı olmadığını vurgulayarak, “1982 yılında liseyi dışarıdan bitirip okumaya pek fırsat bulamadım. Bir devlet kurumunda 26 yıl çalıştıktan sonra 2012 yılında emekli oldum. Bu büyük Türkiye’mize katkı amacıyla öğrencilerimizi motive etmek için bende varım bu sınavda dedim. İnşallah tıp düşünüyorum. YÖK başkanı da bizi öğrenci olarak kabul ederse gidip tıp okuyacağım. Öğrencilerimizin de hedeflerini büyük tutmasını istiyorum. Dün sınava girdim ve sınavım güzel geçti, bu gün de güzel geçeceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Şu anda yaşadığı bölgede çiftçilik ile uğraşan Doğru, "Sonradan karar verdim ve bu yaştan sonra da ilim öğrenilir diyerek, sınava yazıldım. Gençleri heyecanlandırmak ve motive etmek de istiyorum. İnşallah hedefimiz büyük. Ülkemiz büyüyor biz de ilim olarak katkı yaparsak ne mutlu bize. Gençlik yıllarımdaki gibi heyecanlıyım." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.