Kahramanmaraş'ta 4 tane var! Aracına gözü gibi bakıyor...

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde yaşayan klasik araba tutkunu Alican Yemişen, 1978 model Anadol marka aracına gözü gibi bakıyor. Peki bu aracın diğerlerinden farkı ne? İşte görenleri büyük bir şaşkınlığa uğratan o aracın hikayesi...

Kahramanmaraş'ta 4 tane var! Aracına gözü gibi bakıyor...

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde yaşayan ve esnaflık yapan Alican Yemişen, klasik otomobil tutkusu nedeniyle 1 yıl önce, 1978 model Anadol A2 aldı. Aracın tüm bakımlarını orijinaline uygun yapan Yemişen, günlük kullanımda da aracı kullanmaya başladı.

RENGİNİ DEĞİŞTİRDİ
Alican Yemişen, yaptığı açıklamada, aracın tüm bakımlarını tamamladığını ve orijinal rengi turkuaza boyattığını söyledi.

ÇOCUĞU GİBİ BAKIYOR
Aracın hemen herkes tarafından ilgiyle izlendiğini anlatan Yemişen, "Bu aracı almadan önce çok araştırdım. Türkiye'de seri üretimi sırasında yaklaşık 35 bin tane yapılmış bir araç bu. Kahramanmaraş'ta ise bu araçtan sadece 4 tane var. Bende klasik otomobil tutkunu birisi olarak, bir tanesi bende olduğu için mutluyum. Aracımla sürekli ilgileniyorum ve zarar görmemesi için ekstra ilgileniyorum." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2020, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.