Kahramanmaraş'ta 3 kişiyi öldüren damat hakkında flaş gelişme!

Kahramanmaraş'ta geçen yıl meydana gelen cinayette flaş gelişmeler yaşanıyor. Son dakika bilgisine göre; eşi, kayınvalidesi ve kayınpederini pompalı tüfekle öldürmekten 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istedi.

Kahramanmaraş'ta geçen yıl, inşaatlarda boyacılık yapan eşi Ramazan Akpınar'ın (27) kendisini aldattığını ve sevgilisiyle dini nikahla evlendiğini öğrenen Sibel Akpınar(24), 2-7 ve 1 yaşında olan 3 çocuğunu da alarak baba evine döndü ve boşanmaya karar verdi. Bu durumu sindiremeyen Ramazan Akpınar, 11 Kasım 2018 günü sabah 06,30 da internetten aldığı pompalı tüfeğiyle Onikişubat ilçesindeki Oruç Reis Mahallesinde bulunan kayınpederinin evine giderek, kapıyı çaldı. Önce kapıyı açan kayınpederi Ali Çiftçi'ye (58) kurşun yağdıran Ramazan Akpınar, daha sonra kayınvalidesi Pakize Çiftçi (56) ile eşi Sibel Akpınar'ı (24) kurşun yağmuruna tuttu. Cinayetleri biri 7, biri 2, diğeri de bir yaşındaki 3 çocuğunun gözleri önünde işleyen Akpınar, olay yerinden kaçtı.

15 AYRI SUÇTAN SABIKALI
küçük yaştaki çocuğa tecavüz, eşe kötü muamele, hakaret, tehdit, intihara teşebbüs, konut dokunulmazlığının ihlali gibi 15 ayrı suçtan kaydı olduğu belirlendi. Zanlı Akpınar'ın daha önce eve hayat kadını getirdiği, bir ay öncede internetten kendisini bekar olarak tanıttığı Manisalı bir kadını çağırıp eşiyle birlikte aynı evde yaşamaya başladığı ve bu duruma itiraz eden kadınların habersiz cinsel içerikli görüntülerini çekip bazı kişilere gönderdiği ortaya çıkan Ramazan Akpınar'ın Üç kişiyi tasarlayarak kasten öldürmek suçundan 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı 5'inci Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı. Ramazan Akpınar'ın önceki savunmalarını tekrar ederek katliamı eşinin evi terk edip kendisine boşanma davası açması ve çocuklarını kendisine göstermedikleri için yaptığını savunduğu duruşmada Mahkeme heyeti dosyada yer alan ifadeler toplanan deliller ile katil 'in babası Yunus Akpınar(48) hakkında cumhuriyet savcılığına ( 3 kişinin Kasten öldürüldüğü olayla ilgili cinayete azmettirmek) ten suç duyurusunda bulundu. Mahkemenin suç duyurusu üzerine C.Başsavcılığı baba yunus Akpınar hakkında soruşturma başlatırken duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

(Kaynak: Sabah)

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2020, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.