Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi fay hattı üzerinde!

Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nin 2012'de hizmet vermeye başladığı binanın olumsuz rapora rağmen fay hattı üzerine inşa edildiği iddia edildi.

Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi fay hattı üzerinde!
banner150

Sosyal medyada mesajlar paylaşan vatandaşlar, ''Acaba can güvenliğimiz yok mu?'' sorusunu sormaya başladı.

Yeni Çağ'da yer alan habere göre, Kahramanmaraş’ta 2012 yılında hizmet vermeye başlayan Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nin yer aldığı bölgenin Türkiye’nin en tehlikeli fay hatlarından biri olarak bilinen Doğu Anadolu fay hattı üzerine yapıldığı belirtildi. Kahramanmaraş Jeoloji Mühendisleri Odası’ndan bir mühendis, yapılan bütün uyarılara rağmen 400 yataklı Necip Fazıl Hastanesi’nin fay hattının üzerine yapıldığını ve hastanenin inşa edildiği zeminin ise, bataklık bir alana olduğunu ifade etti. 

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin de hastane yapılırken bu konuda önemli uyarılar yaptığı belirtilirken, olası bir depremde Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nin ayakta kalmasının zor göründüğü de bizzat deprem ve yer bilimciler tarafından resmi olmasa da gayri resmi olarak ortaya koyulduğu ifade edildi. 

"BENZER TABLO PAZARCIK'TA YAŞANDI"
Aynı tablonun Kahramanmaraş Pazarcık’ta da yaşandığı iddia edildi. Pazarcık’ta hastane arazisinin kazı işlemlerinde 1 metreden su çıktığı, Doğu Anadolu Fay Hattının Gölbaşı ile Türkoğlu segmenti arasındaki 89 km’lik alanda bulunan tüm yerleşim yerlerinin büyük tehlike altında olduğu ve Pazarcık devlet hastanesinin yer seçiminin de bataklık bölgesinde yapılmasının rant ile ilgili olduğu öne sürüldü.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2019, 12:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ee
Ee - 1 yıl Önce

Ee ne olacak şimdi. Burayı buyuteceklerdi.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.