Kahramanmaraş'ın o mahallesine müjde! Tamamen yenileniyor

Türkoğlu İlçesi Yeşilyöre Mahallesinee başlatılan içme suyu ve kanalizasyon hat yapım çalışmalarında yüzde 60 fiziki gerçekleşmeye ulaşıldı.

Kahramanmaraş'ın o mahallesine müjde! Tamamen yenileniyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un talimatları doğrultusunda mahallede başlatılan 55 km içme suyu hat yenileme çalışması ile 31 km kanalizasyon hat yapımı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Daha öncesinde kanalizasyon altyapı sistemi bulunmayan mahalle çalışmaların tamamlanmasıyla modern bir altyapı sistemine sahip olacak.

Mahallenin içme suyu şebekesinin kullanılamaz duruma gelmesi üzerine mahallede toplam 55 km içme suyu hattı yapılıyor. İçme suyu çalışmaları kapsamında yaklaşık 8,5 km isale ve terfi hattı yapımı, 46,5 km şebeke hattı yenilemesi, 300 ve 500 m³’lük olmak üzere 2 adet yeni içme suyu deposu, 1 adet terfi merkezi ile vana, vantuz, tahliye, basınç kırıcı odalar, debimetre odası, yangın muslukları gibi sanat yapıları yer alıyor. Ayrıca projeyle scada sistemi de kurulacak ve şebekenin her türlü kontrolü bu sistemle sağlanacak.

Çalışmaların eylül ayı sonunda tamamlanarak yeni altyapı sisteminin hayata geçirilmesi planlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.