Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğünden 'cinsel taciz' açıklaması!

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesindeki devlet hastanesinde ameliyat olan bir hastayı taciz ettiği öne sürülen anestezi teknisyeni ile Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü açıklama yaptı.

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğünden 'cinsel taciz' açıklaması!
banner150

Hastaneden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Bazı sosyal medya mecralarında yer alan “Elbistan Devlet Hastanesi’nde bir hastaya cinsel taciz iddiası” konusunda açıklama yapma gerekliliği hâsıl olmuştur.

Temmuz ayında hastanemizde ameliyat olan bir kadın hastamız, görevli anestezi teknisyeni tarafından tacize uğradığını iddia ederek polise başvurmuş ve şikayetçi olmuştur. 

Aynı gün hastanemiz idaresi tarafından da adli soruşturmaya ek olarak idari soruşturma başlatılmış olup ilgili anestezi teknisyeni personel soruşturmanın salahiyeti açısından hastanedeki görevinden uzaklaştırılmıştır. 

Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen adli süreç ve tarafımızdan yürütülen idari soruşturma süreci devam etmektedir.

Elbistan Devlet Hastanesi olarak tüm birimlerimizle Elbistan ve yöre halkına hak ettikleri kaliteli sağlık hizmetini sunabilmek için 7/24 büyük bir özveri ile çalışmaktayız. Yaşanan bu münferit olayla ilgili devam eden adli ve idari soruşturmalar neticesinde suç tespit edilirse gerekli her cezanın uygulanacağından kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini bir kez daha tekrarlamak isteriz.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 17:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Akin Ay
Akin Ay - 1 yıl Önce

Bu ne rezalet ameliyatlara da refakatçi girsin öyleyse

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.