Kahramanmaraş dahil 23 ilde kapatılan özel okul ve dershane çalışanlarına operasyon

Elazığ merkezli, Kahramanmaraş dahil 23 ilde FETÖ operasyonu kapsamında, KHK'lerle kapatılan özel okul ve dershane çalışanı 53 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Bunlardan 42'si gözaltına alındı.

Kahramanmaraş dahil 23 ilde kapatılan özel okul ve dershane çalışanlarına operasyon

Edinilen bilgiye göre, Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri FETÖ/PDY'ye yönelik çalışma yaptı. Polisin yaptığı çalışmada Kanun Hükmündeki Kararname ile kapatılan okul ve dershanelerde çalışan 53 şüpheli tespit edildi.

OPERASYON KAHRAMANMARAŞ'TA DA YAPILDI
Bunun üzerine polis bugün eş zamanlı olarak iki farklı operasyonundan birini Elazığ merkezli Siirt, Çanakkale, Zonguldak, Adıyaman, Aydın, Adana, Diyarbakır, Kahramanmaraş, İstanbul, Antalya, Malatya, Mersin, Ordu ve Aksaray'da gerçekleştirdi. İkinci operasyon ise yine Elazığ merkezli Şanlıurfa, Osmaniye, Çorum, Sinop, Kahramanmaraş, İstanbul, Malatya, Van ve Adıyaman'da yapıldı.

42 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI
Operasyonda haklarında yakalama kararı çıkartılan 53 şüpheliden 42'si gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilerek ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Operasyonla ilgili soruşturma sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE